galéria
Slovenská národná galéria Bratislava
Nám. Ľ. Štúra 4, 81513 Bratislava

Slovenská národná galéria ponúka výstavy moderného aj klasického umenia v Esterházyho paláci. Rovnako pozýva do kníhkupectva Ex Libris.

Dňa 5. júla 2018 sú expozície SNG otvorené.

Slovenská národná galéria (SNG) vznikla ako vrcholná štátna umeleckohistorická, zberateľská, vedeckovýskumná a kultúrno-výchovná inštitúcia Iniciátorom jej založenia bol básnik, novinár a spisovateľ L. Novomeský, vtedajší povereník pre školstvo, vedu a umenie.

SNG ponúka okrem pravidelných výstav a stálych expozícií aj animačné programy, tvorivé dielne, lektorské výklady, nedele v galérii, divadelné popoludnia, stretnutia s umelcami a umelkyňami, vzdelávacie programy pre verejnosť.

--------------------

Kurz pre dospelých
Technologický proces

Spúšťame nový formát kurzov pre dospelých zameraný na klasické výtvarné postupy, ktoré posunieme do experimentálnej roviny. Prvý cyklus ôsmich stretnutí odštartujeme drsnou trinástkou a zaryjeme sa do grafických techník.

 • každá druhá streda 18.00 – 20.00 / 13. 9. – 13. 12. 2017
 • cena: 60 € / 8 stretnutí
 • rezervácia: katarina.siposova@sng.sk
 • prihlasovanie možné do naplnenia kapacity

Tvorivý ateliér
Miesto pre umenie

Výtvarný ateliér pre rodičov s deťmi inšpirovaný výstavami SNG približuje umenie a dopĺňa ho vlastnou tvorivou aktivitou v ateliéri. Kde všade vzniká umenie a kde sa vystavuje? Zistíme, že miestom pre umelecké diela nemusí byť len ateliér a galéria, ale napríklad aj laboratórium, kostol či miesta, cez ktoré denne prechádzame. Kurz podnecuje tvorivosť detí, rozvíja jemnú motoriku a učí základným princípom výtvarného myslenia.

 • každý utorok 17.00 – 18.30 / 26. 9. – 19. 12. 2017
 • pre rodičov s deťmi od 4 do 7 rokov
 • cena: 40 € / 12 stretnutí pre rodinu
 • rezervácia: miroslava.misova@sng.sk

Výtvarka

Po úspešnom druhom ročníku výtvarného kurzu, prepájajúceho ateliérovú tvorbu so spoznávaním umeleckých diel, otvárame 2 skupiny: malí výtvarkári (8 – 10 rokov) a starší (10 – 13 rokov). S novými členmi sa spoločne zoznámime so základnými materiálmi a postupmi a so staršími budeme riešiť náročnejšie výtvarné problémy, ktoré overíme v praxi.

 • každý pondelok 15.00 – 16.45 (11 – 13 rokov) a 17.00 – 18.30 (8 – 10 rokov) / od 18. 9. 2017
 • cena: 85 € / polrok (17 stretnutí)
 • rezervácia: sona.patucova@sng.sk
 • prihlasovanie možné do 15. 9. 2017

Hraví sprievodcovia - Umenie môžete objavovať s celou rodinou, kedykoľvek prídete. V skladačke Nebo-Peklo k nestálej expozícii nestex alebo v hravých sprievodcoch k aktuálnym výstavám vás čakajú nevšedné úlohy, kvízy, tvorivé zadania, pátranie v histórii, vďaka ktorým sa dozviete viac zo sveta umenia. Informujte sa pri pokladni SNG.

--------------------

Momentálne nájdete v SNG kníhkupectvo Ex Libris, ktoré ponúka publikácie o umení a kultúre, kvalitnú detskú a pôvodnú slovenskú literatúru.

Otvorená je už tiež aj Berlinka - gallery café & bistro. Café Berlinka je staro-nový spoločenský priestor pre všetkých, ktorým sa zíde kaviareň, wi-fi a miesto, kde si možno napísať napr. aj domácu úlohu.
Otváracie hodiny: pon-ned 09:00-22:00.

Vodné kasárne sú aktuálne až do ukončenie rekonštrukcie uzavreté.