expozícia
Dizajn v kocke
Dizajn, úžitkové umenie a umelecké remeslo sú v galériách skôr prekvapením ako každodennosťou. V Slovenskej národnej galérii majú svoje miesto viac ako 60 rokov.

Dlho boli súčasťou sna o slovenskom umeleckopriemyselnom múzeu a dnes sú predovšetkým subtílnou, ale výrečnou správou o vitálnych vzťahoch dizajnu, umenia a remesla.

Sondy do našich zbierok dizajnu, úžitkového umenia a umeleckého remesla v expozícii budujeme na princípe dialógu diel. Dvojice či trojice artefaktov nechávame konverzovať v súzvuku i napätí, harmónii aj ambivalencii. Vyberáme majstrovské diela aj predmety zo zadných políc našich depozitárov, siahame po progresívnych dielach, slovo dávame tiež nepohodlným, kontroverzným artefaktom.

Kurátorky: Jana Švantnerová, Viera Kleinová 

Viac o expozícii

Expozícia bude prístupná od 21.6.2024.

                                           

                      .                     

Odporúčame

Kurátorský sprievod výstavou - Martin Benka

23.5.2026 - 23.5.2026 / Galéria Nedbalka

TIP

Komunitné štrikovanie a vyšívanie: spomaľme spolu

9.5.2026 - 9.5.2026 / KOLO Ružinov

TIP

Slzy Janka Brodáča: Outcast

Ut 12.5.2026 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Danube Music Days 2026

26.6.2026 - 27.6.2026 / Yuzu House, Kočánkova, Petržalka

TIP