festival
iná akcia
Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava - jún 2019

Nedmysliteľnou súčasťou leta v Bratislave je najväčší letný bratislavský festival Kultúrne leto a hradné slávnosti, ktorý sa koná aj v roku 2019. Jeho 44. ročník prinesie do Bratislavy množstvo kultúry a zábavy pre všetky vekové kategórie.

Táto akcia sa konala v minulosti

Nedmysliteľnou súčasťou leta v Bratislave je najväčší letný bratislavský festival Kultúrne leto a hradné slávnosti, ktorý sa koná aj v roku 2019. Jeho 44. ročník prinesie do Bratislavy množstvo kultúry a zábavy pre všetky vekové kategórie.

Program na jún / júl
Programy pre mestské časti Bratislavy

Mestské divadlo na trhu
11:00 – 12:00, v termínoch:
1.6.2019 - Divadlo Pod Hríbikom: Poprepletko na zámku
8.6.2019 - KaSia: O Slniečkovej a Dažďovej víle
15.6.2019 - Divadlo SpozaVoza: Ružová rozprávka
22.6.2019 - Cirkuskus: Veselá cirkusová škola
29.6.2019 - Edudrama: Veľrybia speváčka Gréta

Rytieri na Devíne
1.6.2019, 10:00 – 19:00, Hrad Devín
Téma: obdobie stredoveku
Vstupné: základné - 8€, zľavnené - 4€, rodinné - 15€
Vstupné, ako aj tovar u remeselníkov, je možné platiť iba v hotovosti.
Zároveň upozorňujeme, že vstup so psíkom do národnej kultúrnej pamiatky hrad Devín nie je možný.

Deň otvorených parkov a záhrad
1 - 2.6.2019

XI. ročník podujatia s ústrednou témou - Záhrada a jej živočíšna ríša

Dni maďarskej kultúry v Bratislave - Viac ako sused
1. - 27.6.2019

Program:
3.6.2019, pondelok, 19:00 / Veľký evanjelický kostol, Panenská 28
Spevácky súbor Purcell a orchester Orfeo - otvárací koncert pod taktovkou Györgya Vashegyiho
5.6.2019, streda, 18:00 / Galéria Z, Ventúrska 9
László Féher: Generácie – výstava
11.6.2019, utorok, 17:00 / Maďarský inštitút v Bratislave, Štefánikova 1
Kúzlo zviditeľnenia – kolektívna výstava Zväzu maďarských autorov výtvarného a úžitkového umenia (MKISZ)
13.6.2019, štvrtok, 16:00 / SNM – Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Žižkova 18
Klenoty Maďarska – Naše architektonické dedičstvo – vernisáž spojená s prednáškou
13.6.2019, štvrtok, 18:00 / Dóm svätého Martina
Turíčny koncert Detského speváckeho súboru Maďarského rozhlasu
17.6.2019, pondelok, 10:00 / Maďarský inštitút v Bratislave, Štefánikova 1
Bábkové divadlo Ládafia: Hlúpy Mihók – detské predstavenie - Predstavenie v maďarskom jazyku.
18.6.2019, utorok, 17:00 / Maďarský inštitút v Bratislave, Štefánikova 1
Rodinný portrét – rodina Ráczových z Košíc
19.6.2019, streda, 19:00 / Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 19
Sándor Hunyady: Čerešna s čiernou stopkou Divadlo Józsefa Attilu Színháza, Budapešť (Predstavenie v maďarskom jazyku.)
27.6.2019, štvrtok, 18:00 / Galéria mesta Bratislavy, Mirbachov palác, Františkánske námestie 11
Rozlomená doba 1908 – 1928
27.6.2019, štvrtok, 19:00 / Františkánsky kostol, Bratislava – Staré mesto, Františkánske námestie 10
Komorný orchester Franza Liszta 
Program festivalu

Mobilná knižná obývačka Panta Rhei
21.- 23.6.2019,
Hviezdoslavovo námestie Literárny salón V4

Koncerty na Hviezdoslavovom námestí a Kultúrny a gastronomický festival
20. - 23.6.2019

20. 6.2019, štvrtok: 16:00 - Last Blues Band (SK) 18:00 Expired Passport (SK) 20:00 Ivan & The Parazol (HU)
21.6.2019, piatok:
16:00 - Bognár Szilvia Sextet (HU)
18:00 - koncert polulárnej slovenskej kapely pri príležitosti slávnostného ukončenia slovenského predsedníctva EU
20:00 - Slávnostné otvorenie festivalu
20.15 - Budapest Bár (HU)
22.6.2019, sobota:
14:00 – 14:30 Kráľovský sprievod Márie Ludoviky (1808) tretej manželky cisára Františka v rámci
Korunovačných slávností 2019 Bratislava, od Jezuitského kostola po Hviezdoslavovo námestie
14:30 - Obrad pasovania za rytiera v rámci Korunovačných slávností
15:30 - Hollóének Hungarica Régizene Együttes (HU), koncert 18:00 - Cimbaliband α Danics Dóra (HU) ), koncert
20:00 - Dresch Quartet + V4
23.6.2019, nedeľa:
14:00 - Módna prehliadka: Prehliadka kolekcie módnych návrhárok Katalin Hampel a Kláry Szombati (HU),
Hviezdoslavovo námestie, Hotela Radisson Blu Carlton - terasa na prízemí hotela
15:00 - Dániel Balázs Trió α Pribojszki Mátyás (HU)
17:00 - Úzgin Űver (HU)
19:00 - Vincze Lilla a jej priatelia (HU)
Program

Gastronomický festival - Maďarské chute:
Bohatá ponuka jedál a nápojov v stánkoch na promenáde.
20.6.2019, štvrtok, 12:00 – 22:00
21. - 23.6.2019, 10:00 – 22:00


Medzinárodný festival detských folklórnych súborov – 22.ročník
8.6.2019, 15:00, Hlavné námestie
Program:
Zahraničné súbory: Rakúsko – Klagenfurt, súbor z Moskvy,
Súbory zo SR: DFS Zlatňanka Zlaté Moravce, DFS Zlatý Levík Nové Zámky, DFS Melenčárik zo Soblahova, DFS Krpčiarik Dunajská Streda
Súbory z Bratislavy: DFS Čečinka, Klnka, Vienok, ZUŠ Svätý Jur, Prvosienka, Čuňovský Kŕdeľ, Gerulata, Kobylka, Margaréta, Dolina, Lastovička
Viac o programe

Slovenka na námestí
11.6.2019, 17:00, Hlavné námestie

Stretnutie s hosťami a priateľmi časopisu Slovenka

Hovory zo Starej radnice
12.6.2019, 18:00, Nádvorie Starej radnice

(v prípade zlého počasia Fausotva sieň, Stará radnica

Petržalka na Hlavnom námestí
13.6.2019, 15:45, Hlavné námestie

Účinkujú: Bubnová škola Rytmika, MŚ Iljušinova, TS Love Dance, DFS Hájenka, Rope Skipping, Tanec v duši - tanečné vystúpenia žiakov ŽŠ, POP HIT -víťazi speváckej súťaže TS Haló haló, SZ Petržalčanka, Kúzelník Peter Šesták, FS Poleno, Adiss -vystúpenie slovenského speváka a rappera
Viac o programe

Bratislavský zborový festival 2019
13.- 16.6.2019

Medzinárodný festival pre spevácke zbory. Spevácka zborová súťaž je vypísaná pre detské, mládežnícke a dospelé mužské, ženské, miešané zbory.
13.6.2019, štvrtok: 19:00 - Otvárací koncert festivalu, Hudobná sieň Klarisky
14.6.2019, piatok: 17:00 - Festivalový koncert, Hudobná sieň Klarisky 19:00 - Festivalový koncert, Hudobná sieň Klarisky
15.6.2019, sobota:
9:00 – 13:00 - Súťažná časť festivalu, Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
16:30 - Festivalový koncert, Hviezdoslavovo námestie
18:00 - Vyhlásenie výsledkov súťaže, Hviezdoslavovo námestie
Program festivalu

Bratislavský chlapčenský zbor
15.6. 2019, 19:00 – 20:00, Hlavné námestie
Aranžmány ľudových piesní, spirituály, festivalové piesne.

Živé námestie: Express in Bratislava
15.6.2019, 00:00, Námestie SNP -
Súťaž autorskej slam poézie v angličtine

Gitarový festival J.K.Mertza – 44.ročník
16. - 22.6.2019

16.6. - Hommagr á Joaquín Rodrigo / Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca, 19:00 hod.
17.6. - Juraj Burian Jazz Project / Nádvorie Sv. Jána Nepomuckého, Primaciálny palác, 19:00 hod.
18.6. - Il Viaggo D´amore / Koncertná sieň Klarisky, 19:00 hod.
19.6. - Il Fenomeno / Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca, 19:00 hod.
20.6. - Večer víťazov / Koncertná sieň Klarisky, 17.00 hod.
Carlo Curatolo (IT) & Chia-Wei Lin (TW) / Koncertná sieň Klarisky, 19:00 hod.
21.6. - Eternal Dream / Koncertná sieň Klarisky, 19.00 hod
22.6. - Karamazov Plays Bach - Godár - Brouwer /  Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca, 19:00 hod.
Program festivalu

Základné umelecké školy v Kultúrnom lete
18.6.2019, 16:30, Hlavné námestie

V programe sa predstavia bratislavské Základné umelecké školy:
Súkromná základná umelecká škola Ružová dolina 29, Základná umelecká škola Eugena Suchoňa, Základná umelecká škola Františka Oswalda, Základná umelecká škola Exnárova 6, Základná umelecká škola Jozefa Kresánka

Móda v meste
20.6.2019, 00:00, Hlavné námestie

Netradičná open-air módna prehliadka

Sviatok hudby
21.6.2019, Hlavné námestie
Viac o programe


Benefičný koncert v Záhrade milosrdných bratov
21.6.2019, 20:30 – 22:00

Vokálna skupina Sklo

Festival chorvátskej kultúry
22. – 23.6.2019

Bystrické malé hody
29. – 30.6.2019


--------------------------------

Sprievodné podujatia:

Sensorium 2019 – Rozšírená myseľ
4. ročník festivalu v rámci Týždňa dizajnu a digitálnej kultúry
7.- 9.6.2019
Program festivalu

El Lissitzky & eR Sikora / Danubiana Meulensteen Art Museum 
17.3.2019 – 30.6.2019
Viac informácií o výstave

BRaK 2019 – Bratislavský knižný festival
14. – 16. 6. 2019, Nová Cvernovka

Programy pre mestské časti Bratislavy:
Karlova Ves - Kultúrne leto 2019
Nové mesto - Kultúrne leto 2019
Petržalka - Kultúrne leto 2019
Ružinov - Kultúrne leto 2019

Staré mesto - Staromestské kultúrne leto 2019
Vajnory - Kultúrne leto 2019

 

Odporúčame

Skutok sa stal

FK Nostalgia / Kino Lumière

TIP

O tele a duši

Št 7.11.2019 / Kino Lumière

TIP

Bolesť a sláva

Pi 18.10.2019 / Kino Lumière

TIP

Nech je svetlo

Kino Mier Senec / Cinema City Aupa...

TIP