vážna hudba
Sviatok hudby 2019

Po roku sa opäť blíži Sviatok hudby – 21. jún, ktorý je inšpirovaný medzinárodným Fête de la musique, vyhláseným po prvýkrát vo Francúzsku v roku 1982. Počas viac než troch desaťročí sa etabloval v krajinách po celom svete a v ostatných rokoch si ho pripomíname i na Slovensku.

Táto akcia sa konala v minulosti

Tóny hudby všetkých štýlov a žánrov sa prostredníctvom festivalov, koncertov, workshopov, výchovno-vzdelávacích podujatí deti a mládež a i. v tento deň dostávajú na viac či menej tradičné miesta. K iniciatíve sa so svojimi hudobnými aktivitami aj opäť môžu zapojiť organizátori rozličných hudobných podujatí, ale tiež samotní interpreti, pričom vítaná je účasť nielen profesionálnych, ale aj poloprofesionálnych či amatérskych zoskupení, telies i hudobníkov-jednotlivcov.

Program:

12.00 - 12.40
Koncert laureátov tohtoročných slovenských detských gitarových súťaží
- Koncert mladých gitaristov do 16 rokov, laureátov tohtoročných slovenských detských gitarových súťaží, ktorí sa predstavia aj na 44. ročníku Gitarového festivalu J. K. Mertza

16.00 - 22.00 / Hlavné námestie, Bratislava
Žiaci a študenti ZUŠ Exnárova v Bratislave, ZUŠ Vrbenského, British International School; zoskupenia Voľný pád, M.Ú.Z.A., Duo Altar (Nikolaj Nikitin & Ľuboš Šrámek)

Program
16.00 h / Jazz na Ex – jazzové trio ZUŠ Exnárova
17.00 h / Žiaci ZUŠ Vrbenského
18.00 h / Žiaci British International School
19.00 h / Voľný pád – jazzové kvarteto
20.00 h / M.Ú.Z.A. – kapela inšpirovaná žánrami pop-jazz-funky 
21.00 h / Duo Altar – Nikolaj Nikitin (saxofón), Ľuboš Šrámek (klavír)

Zároveň ponúkame o 16.00 h všetkým milovníkom hudobnej histórie prehliadku Bratislavy zameranú na miesta spojené s hudbou. Záujemcov prosíme, aby sa prihlásili e-mailom na sviatokhudby@hc.sk

Sviatok hudby pre deti

--------

Vstup je voľný