festival
Sensorium 2020

Sensorium je medzinárodný festival digitálneho umenia a kultúry. Pomáha rozmanitým publikám zažiť a vnímať najnovšie idey o budúcnosti prostredníctvom diskusie, experimentov, predstavení a inštalácií.

28.08.2020, Pi - 30.08.2020, Ne

Sensorium - Program festivalu vrátane konferencie je otvorený všetkým, ktorých zaujíma budúcnosť spoločnosti v digitálnej ére! Na dvojdňovej Sensorium konferencii sa staneš súčasťou komunity najzaujímavejších osobností z prostredia dizajnu, umenia, inovácií a vedy. Interaktívne inštalácie a predstavenia z celého sveta môžeš zažiť s celou rodinou a priateľmi na rôznych lokáciách v meste.

Line up:

Memo Akten
Memo Akten je inšpiratívny mediálny umelec, philomat a výskumník, ktorý skúma kolízie ľudskej skúsenosti, vedy, technológie a spirituality. Akten získal v roku 2013 cenu Prix Ars Electronica Golden Nica za spoluprácu s Quayolou »Forms«.

Tactitcal tech
Svet, v ktorom digitálne technológie môžu prispieť k spravodlivejšej, demokratickejšej a udržateľnejšej spoločnosti. To je vízia Tactical Tech - autorov projektov ako Digital Detox, The Glass Room, Exposing the Invisible. NGO, ktorá spolu s renomovanými umelcami spolupracuje s občanmi a organizáciami občianskej spoločnosti s cieľom preskúmať a zmierniť vplyv technológií na spoločnosť. Okrem iných výborných projektov skúmali aj prípad Cambridge Analytica a voličské dáta.

Ouchhh
Od vystúpení v CERNe až po nádherné interdisciplinárne diela pre klientov ako WIRED alebo Vodafone či gigantické inštalácie: OUCHHH je oceňované kreatívne štúdio s odbornými znalosťami v oblasti umenia - vedy - technológie. Zameriavajúc sa na širokú škálu kreatívnych výstupov, Ouchhh posúva hranice umenia skúmaním vzťahov medzi rôznymi médiami a platformami.

Hyphen-Labs
Medzinárodný ženský kolektív pracujúci s technológiami, umením a vedou, kreuje myšlienky o budúcnosti. Ich dizajny, inštalácie a filmy vznikli na objednávku Sommerset House-u či Tate Exchange a boli prezentované na Sundance, SXSW či v Bielom dome.

Vuk ĆosiĆ
Jeden z pôvodných Net.artistov Vuk Ćosić je zakladateľom ľubľanského digitálneho Medialabu. Ako jedinečný “hacker nápadov” sa podieľal na založení medzinárodných fór pre internetovú kritiku, teóriu a umenie Nettime, Syndicate a 7-11.

a ďalšie mená už čoskoro!
 

Oficiálna stránka

---------

Vstup: 45€ / 99€
Na mieste: 75€

Odporúčame

Kubánska noc

So 15.8.2020 / Dunaj˜

TIP

Taschka, Ormos, Rybár: Zánik WIP / Decay WIP

6.8.2020 - 30.8.2020 / Bohéma, námestie SNP

TIP

SAShE v Tržnici

16.9.2020 - 18.9.2020 / Stará tržnica

TIP

Puding pani Elvisovej / Hex

St 26.8.2020 / Tyršák

TIP