festival
Sensorium Festival: Nomadic Hybrid Edition

Medzinárodný festival digitálneho umenia a kultúry sa vráti v nomádskej edícii od 19. 8. do 7. 9. Naživo aj online spoznáte viac ako 20 domácich a zahraničných hostí. Sú známi aj z projektov pre NASA, MoMA New York či Google Arts & Culture, a mnohí boli ocenení festivalom Ars Electronica. Organizátori program rozšírili na niekoľko dní a do piatich miest na Slovensku.  Zúčastniť sa môžete mini konferencií, workshopov a koncertov v centre Bratislavy.

Táto akcia sa konala v minulosti

Prehľad programu v Bratislave:

19. 8. PechaKucha Night Bratislava 46 Sensorium Festival 2020 Special Edition / Nová Cvernovka 

--> klik pre viac info

 

20. 8. Design Ethics Workshop / Goetheho inštitút

--> klik pre viac info

 

28. 8. Sensorium festival 2020 X SNG / Slovenská národná galéria (Berlinka)

Freya Murray (Google Arts & Culture), Lukáš Pilka, Evelyn Benčičová, Lucia Stach Gregorová (SNG)

Inštalácia Artificial Tears (Evelyn Benčičová & col.) --> klik pre viac info

 

29. 8. Sensorium: Beyond The Sound / Nádvorie Sv Jána Nepomuckého

Saša Spačal, Line Gate, Áron Porteleki, Pjoni + Ján Šicko, Lukas Truniger --> klik pre viac info

-----

Program zmaže hranice medzi umením, technológiami a vedou, a ponúkne nové zážitky vo verejnom, fyzickom aj digitálnom priestore.

Okrem Bratislavy sa aj vďaka partnerským organizáciám Sensorium tento rok predstaví v Trnave (v spolupráci s Lovely Experience), v Žiline (Fest Anča), v Banskej Bystrici (Stredoslovenská Galéria) a v Košiciach (Art & Tech Days). Súčasťou programu sú aj PechaKucha Night Bratislava vol. 46, workshopy a audiovizuálne podujatie Sensorium: Beyond The Sound.

Festival Sensorium sa prostredníctvom témy Nová senzibilita zameria na fenomény, ktoré sa týkajú nášho každodenného spolužitia s technológiami. Stavia sa naša spoločnosť k digitálnej revolúcii dostatočne aktívne, alebo sa skôr nechávame unášať prúdom? Aké dopady majú technológie na medziľudské vzťahy a životné prostredie? Stenčujú sa hranice medzi človekom a umelou inteligenciou?


Sensorium prvýkrát nielen v Bratislave

Dramaturgia večera v bratislavskej Berlinke vznikla v spolupráci s Luciou Stach Gregorovou a Michalom Čudrnákom zo Slovenskej národnej galérie. O budúcnosti komunikácie kultúrneho obsahu v online prednáške porozpráva Freya Murray, vedúca kreatívy v Google Arts & Culture.

Digitálny dizajnér, stratég a žurnalista Lukáš Pilka priblíži, ako súčasné technológie presahujú do sveta výtvarného umenia. Súčasťou programu bude aj otvorenie inštalácie Artificial Tears od vizuálnej umelkyne Evelyn Benčičovej.

Sprievodný program zahŕňa aj Design Ethics workshop pod vedením štúdia Tactical Tech a online meet-upy s networkingovými aktivitami pre profesionálov z oblasti digitálnej kultúry.

Audiovizuálny program Sensorium: Beyond The Sound

V sobotu 29. augusta návštevníci lokácie v srdci Bratislavy zažijú audiovizuálnu performance z dielne Pjoniho a Jána Šicka, koncert živých cvrčkov v doprovode elektronickej hudby Saši Spačal, virtuózne sólo bicie Árona Portelekiho a vokálne meditácie projektu Line Gate. To všetko na pozadí poletujúcich oblakov inštalácie Ethereal Fleeting od švajčiarskeho umelca Lukasa Trunigera. 

Všetky potrebné informácie vrátane podrobného programu nájdete na webe festivalu.

Odporúčame

Erik Truffaz Quartet

Ne 11.4.2021 / Ateliér Babylon

TIP

Janoska Ensemble feat Tony Lakatos / Arpád Janoška

Št 11.3.2021 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

TIP

Iva Bittová & Dunaj

Ne 6.6.2021 / Ateliér Babylon

TIP

Scandi 7 (severská filmová lekcia) - online

25.1.2021 - 31.1.2021 / online / edisonline.sk

TIP