festival
iná akcia
Dobrodošli - Festival chorvátskej kultúry

Aj v tomto roku ste srdečne pozvaní na festival chorvátskej kultúry Dobrodošli, ktorý sa už tradične koná v centre hlavného mesta Bratislavy.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

V sobotu 13. júla 2019 od 17:00 hod. je na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave pre vás pripravený bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpia viaceré domáce i zahraničné folklórne súbory.

Súčasťou festivalu je aj jedinečný alegorický sprievod s konským záprahom Po staza naših starih (Po stopách našich predkov), ktorý sa vydal na cestu z Chorvátska začiatkom júla. Tento sprievod kopíruje trasu putovania Chorvátov na naše územie, keď ich osmanské vpády nútili opúšťať svoju domovinu a v podunajských krajinách sa usadili ešte na začiatku a v priebehu 16. storočia. Sú to Chorváti, ktorí dnes žijú v Rakúsku, na Slovensku, v severozápadnej časti Maďarska a ktorí sú súčasťou korpusu burgenlandských Chorvátov.

V nedeľu 14. júla 2019 sa účastníci sprievodu Po staza naših starih presunú do obcí Šenkvice a Mokrý Háj, ktoré Chorváti na našom území v 16. storočí založili. V Šenkviciach program začína o 10:00 hod. slávnostnou svätou omšou a pokračuje príchodom alegorického sprievodu Po staza naših starih do obce a spoločným vystúpením účastníkov sprievodu a FS Mladosť.

Zavŕšením celého festivalu chorvátskej kultúry bude od 14:00 hod. slávnostný program v obci Mokrý Háj, ktorá si v tomto roku pripomína 450 rokov od svojho založenia Chorvátmi.

Odporúčame

Drum'n'Brainz / James Marvel (BE)

Pi 6.3.2020 / WAX

TIP

Ján Ošík a Pomstiteľ s fujaru

Št 27.2.2020 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Sklenený zverinec

Po 16.3.2020 / Divadlo Aréna

TIP

Milosť

Pi 6.3.2020 / Kino Lumière

TIP