výstava
Dominika Ličková & Marie Butula Cichá - Mothers and Co.
Výstavný projekt Marie Butuly Cichej a Dominiky Ličkovej sa rôznymi médiami (kresba, maľba, fotografia) venuje podobnej tematike života žien/matiek v spoločnosti dievčat/dcér a ich rôznorodým interpretáciám.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
24.03.2022 17:00, Št

Každodenný kontakt /posilnený pandemickou situáciou/ s nastupujúcou generáciou žien robí z matiek umelkýň vyhranené pozorovateľky, ktoré často krát neostávajú iba pri dokumentovaní, ale posúvajú zobrazovanie svojich detí do fantastických až mysterióznych situácií.

Intímna blízkosť s dcérami meniacimi sa obrovskou rýchlosťou z detí na teenagerky a z teen dievčat na dospelé ženy je plné neskrotnej energie, nedorozumení, ale aj absolútneho súznenia – poskytuje autorkám neopakovateľnú šancu na vizuálne priblíženie tohto rozporuplného obdobia a vzťahu divákovi.

Otvorené denne okrem pondelka od 15.00 do 19.00

Odporúčame

Nox et solitudo

2.10.2025 - 2.10.2025 / Divadlo Malá scéna STU

TIP

Otec

Kino Záhoran / Kino Film Europe /...

TIP

Dominik Więcek (PL): Glory Game

So 11.10.2025 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP

Príhody tuláka po Slovensku

7.10.2025 - 23.10.2025 / Divadlo Astorka Korzo ´90

TIP