vážna hudba
Dalibor Karvay a Sinfonietta Bratislava - vypredané
Cyklus virtuóznych husľových koncertov Štyri ročné obdobia Antonia Vivaldiho patrí medzi najslávnejšie a najpopulárnejšie diela klasickej hudby. Mimoriadny umelecký zážitok z koncertu umocní viacero faktorov a to najmä umelecká spolupráca Komorného orchestra Sinfonietta Bratislava so svetoznámym sólistom, husľovým virtuózom Daliborom Karvayom.
Táto akcia sa konala v minulosti

Dalibor Karvay odohrá koncert na legendárnych husliach z dielne talianskeho husliara Antonia Stradivariho z roku 1694. Koncertný majster Viedenských symfonikov dostal tento vzácny hudobný nástroj do užívania od Rakúskej národnej banky a bratislavskému publiku na ňom zahrá po prvýkrát. Koncert nadväzuje na úspešný projekt "Koncert Stradivari" z roku 2014.

Dalibor Karvay (1985) začal hrať ako trojročný pod vedením svojho otca. Po absolvovaní žilinského konzervatória absolvoval štúdium na konzervatóriu vo Viedni. Po mnohých úspechoch na medzinárodných súťažiach získal Karvay v roku 2009 Cenu ministra kultúry za výnimočné hudobné nadanie a šírenie slovenskej kultúry vo svete. Počas svojej kariéry hral s Viedenským symfonickým orchestrom, Symfonickým orchestrom Viedenského rozhlasu, Cameratou Salzburg, Nemeckým symfonickým orchestrom Berlín, Ensemble Kanazawa Orchestra, Het Gelders Orkest, Solistes Européens Luxembourg, Slovenskou filharmóniou, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu atď. Aktuálne pôsobí ako koncertný majster Viedenských symfonikov. 

Komorný orchester Sinfonietta Bratislava (um.vedúci Pavel Bogacz ml.) pozostáva z popredných mladých slovenských umelcov. Toto hudobné teleso má za sebou účinkovanie a spolupráce s festivalmi Melos-Étos, Allegretto Žilina, Viva Musica!, ale aj  sólistami ako Vadim Repin (husle), Alexandra Soumm (husle), Mari Samuelsen (husle), Dalibor Karvay (husle), Milan Paľa (husle), Kristaps Bergs (violončelo), Pablo Barragán (klarinet), Adriana Kučerová (soprán), Slávka Zámečníková (soprán) a mnoho ďaľších. Okrem koncertnej činnosti orchestra sú pozoruhodné aj jeho nahrávacie aktivity a spolupráce s významnými režisérmi ako Jan Svěrák, Jan Hřebejk, Juraj Lehotský, Ondřej Trojan, Martin Šulík, Pavol Barabáš, Erik Baláž a predovšetkým Majstrovské kurzy svetových husľových virtuózov v Bratislave, ktorého cieľom je poskytovať mladej generácii hudobníkov vzácne interpretačné skúsenosti pod vedením svetových umelcov. 

Koncert je súčasťou festivalu talianskej kultúry Dolce vitaj! 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

Múzeum x Súčasnosť: Strážkyne rodinných kozubov?

Ut 28.5.2024 / Stará radnica MMB

TIP

Domo Emigrantes (ITA)

Po 27.5.2024 / Kapucínsky kostol, Župné nám. 10

TIP

Bratislavské mineralogické dni

So 19.10.2024 / Dom kultúry Ružinov

TIP

Takmer pyšná princezná

1.6.2024 - 9.6.2024 / Dom kultúry Ružinov

TIP