koncert
Anneke van Giersbergen (NL)

Výborná Anneke van Giersbergen vyráža na turné Darkest Skies Acoustic Tour 2022 pri príležitosti vydania nového albumu ,,The Darkest Skies Are the Brightest“. V rámci neho sa 5.novembra 2022 zastaví aj v bratislavskom Randali a predstaví svoju novinku naživo aj slovenskému publiku. Určite si nenechajte ujsť vynikajúci zážitok z koncertu tejto výbornej speváčky!

Táto akcia sa konala v minulosti

Ak ste milovníkmi ženských vokálov v rocku či metale a vašou top divou je Anneke van Giersbergen, neprestávajte čítať. Určite vás poteší, že už na jeseň budúceho roka sa môžeme tešiť na jej vystúpenie v bratislavskom Randali, kde vystúpi 5. novembra. Anneke sa u nás zastaví v rámci svojho sólového akustického turné Darkest Skies Acoustic Tour 2022.

To, že má Anneke spevácky talent sa u nej ukázalo už v detstve. Svoje zlato v hrdle začala trénovať už v siedmych rokoch, kedy sa rovno aj zúčastnila hudobnej súťaže. V dvanástich rokoch bola súčasťou školského zboru, neskôr si postupne prešla viacerými kapelami. Najznámejšie je jej pôsobenie v skupine The Gathering, ku ktorej sa pripojila v roku 1994 a pôsobila s nimi až do roku 2007.

Okrem pôsobenia v rôznych kapelách je známa aj množstvom výborných spoluprác s intepretmi ako sú Devin Townsend (niekoľko rôznych spoluprác na viacerých albumoch), Within Temptation (v roku 2007 s nimi naživo odspievala skladbu ,,Somewhere“ počas ich koncertu v Rotterdame; skladba sa dostala aj na live DVD Within Temptation ,,Black Symphony“), Anathema (v roku 2011 s nimi odspievala skladbu pre ich orchestrálnu reintrepretáciu albumu ,,Falling Deeper), Napalm Death, Moonspell (spolupráca na skladbe ,,Scorpion Flower“) a mnohými ďalšími.

Anneke svoj posledný štúdiový album s názvom ,,The Darkest Skies Are the Brightest“ vydala vo februári 2021. V roku 2022 vyráža na akustické turné, v rámci ktorého sa Anneke objaví aj u nás, kde predstaví posledný album v špeciálnom prevedení.

Takže, pokiaľ ste si ešte nevybrali nič na Vianoce a správa o Annekinom koncerte vám urobila radosť, ešte stíhate dať tip Ježiškovi, aby ste si našli pod stromčekom lístok na jej skvelý koncert.

Anneke van Giersbergen je holandská speváčka, hudobníčka a skladateľka.

Je bývalou speváčkou a gitaristkou holandskej progressive / alternatívnej rockovej kapely „The Gathering“, z ktorej odišla v auguste 2007. Od tej doby sa podielala na sólovom projekte s názvom „Agua de Annique“, v ktorej bol aj jej manžel a bubeník kapely, Rob Snijders. Teraz vystupuje pod svojím vlastným menom, s manželom a ďalšími členmi.

Vstupenky za 26€

Odporúčame

Generácia Z: Fantomas

So 16.12.2023 / DPOH

TIP

SĽUK: Slovenské Vianoce

18.12.2023 - 20.12.2023 / SĽUK

TIP

Borromini a Bernini – výzva k dokonalosti

Kino Lumière / Slovenská národn...

TIP

MittelCinemaFest 2023

6.12.2023 - 9.12.2023 / Kino Mladosť

TIP