koncert
Tata Bojs (CZ) + Puding pani Elvisovej
Tata Bojs sľubujú, že „dneska to bude fakt skvělý“. Jedna z najenergickejších aj najinvenčnejších českých kapiel Tata Bojs vystúpi po dlhom čase opäť v Bratislave rámci turné s posledným albumom Jedna nula aj s prierezom ich tridsaťpäťročnej kariéry. Spolu s Tata Bojs na koncerte vystúpi aj kultová slovenská elektro-indie-popová skupina Puding pani Elvisovej.
Táto akcia sa konala v minulosti

Koncertná kapela. Inými slovami sa nedá lepšie priblížiť českú skupinu Tata Bojs, ktorá je na pódiách už od roku 1989. Energia, s akou pristupujú k živému hraniu, je neuveriteľná. Zároveň však trávili veľa času aj v štúdiu, aby pripravili precízne uchopené nahrávky. Horúci kotol vedia vytvoriť v kluboch aj na veľkých festivaloch, kedy na pražskom Metronome v hustom daždi odohrali jeden z najlepších koncertov v histórii tohto festivalu. 

Tridsaťpäť rokov sa datuje od toho, čo dvaja spolužiaci z pražskej Hanspaulky prišli s nápadom založiť kapelu. Basgitarista Mardoša a bubeník Milan Cais vytvorili okolo seba skvelú partiu, ktorá dnes pôsobí v päťčlennej zostave. Doteraz sa im darí nezaradiť sa do žiadneho štýlu. Namiesto šablónovitých piesní ponúkajú nadľahčený pohľad na život, ktorý prináša veselé aj smutné záležitosti. 

Zabudnuté piesne, hity aj rarity – čo zaznie na koncertoch Tata Bojs je vždy prekvapením. Zapríčinené tým, že kapela svojej bohatej kariéry nahrala veľa piesní a nebojí sa pozrieť aj do hlbokej minulosti a obmieňať svoj repertoár. Úspešne do neho zapadol aj nový album 

Jedna nula, ktorý vznikol po piatich rokoch od predchádzajúcej nahrávky A / B. Desiata štúdiová radovka svojím názvom odkazuje na binárnu sústavu. Na jej obale sú členovia kapely premenený na jednotky aj nuly. Fanúšikovia si obľúbili single Zvony, Kraftwerk in Saint Tropez a 220 Travoltů, ktorá sa rýchlo zaradila k ich tanečným peckám. 

Tata Bojs vystúpia v zostave – Milan Cais (spev, bicie, klávesy, basa, gitara), Mardoša (basa, iPad), Dušan Neuwerth (gitara, basa), Vláďa Bár (gitara, basa), Jiří Hradil (klávesy).

Na koncerte sa predstaví aj obľúbená kapela z Košíc – Puding Pani Elvisovej (PPE)V spoločnosti svojich českých spriaznencov pokrstí limitovanú vinylovú edíciu ich druhého štúdiového albumu Play/Pause/Eject. 

Koncert skupiny Tata Bojs sa uskutoční v rámci edície Danube Music Day.

Vstupné: predpredaj 19€ / 35€ / VIP 45€

Odporúčame

Modré hory akustik

Št 21.12.2023 / Pink Whale

TIP

Brandt Brauer Frick (DE) + BDHS

Št 22.2.2024 / Nová Cvernovka

TIP

Debris Company: Hunger

St 20.12.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Prezident Lourajder uvádza Interregnum

Pi 15.12.2023 / Pink Whale

TIP