divadlo
Špina

Špina je silným intímnym príbehom s prvkami balady a folklóru, no s poriadnou dávkou irónie a zručnej spoločenskej kritiky. Príbeh sa odohráva v maďarskej dedine počas štyroch ročných období. Irena a Attila sa už naozaj dlho pokúšajú založiť si rodinu.

Dátum premiéry:
24.03.2022, Št

Dozvedajú sa však, že pre komplikácie pri rutinnej operácii stratili akúkoľvek možnosť počať vlastné deti. Situáciu sa rozhodnú vyriešiť adopciou, no kvôli dvojročnej čakacej lehote si napokon osvoja dve dospievajúce dievčatá. Ružu, ktorú všetci prezývajú Špina, a jej kamarátku Anitu, ktoré, ako tvrdia, spolu uzavreli pokrvnú dohodu.

Dedinské prostredie je k dvom chovankyniam spočiatku nastavené nevraživo. U nových rodičov sa láska medzi ne tiež nedelí práve rovným dielom. K čomu všetkému dokáže viesť jej nedostatok? Inklinácia k extrémizmu, nacionalizmu a intolerancii sa v porovnaní s postupne sa vyplavujúcimi tragédiami postáv začína zdať banálna. No môže byť na tom všetkom vôbec niečo naozaj banálne?

Incenácia získala cenu DOSKY 2021/2022 v kategórii Najlepšia inscenácia sezóny

RéžiaJán Luterán

Obsadenie: Monika Hilmerová, Alexander Bárta, Anežka Petrová, Emil Horváth, Ladislav Cmorej, Ondrej Kovaľ, Ivana Kuxová, Richard Stanke, Gabriela Dzuríková

  

Predstavenie je súčasťou festivalu Nová dráma 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

Salón výtvarníkov 2024

21.6.2024 - 15.9.2024 / Zoya Museum

TIP

Hollywood Classic Music

Št 5.9.2024 / Námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica

TIP

Sonda do architektúry Vila Sonnefeld

Ut 2.7.2024 / Múzeum Janka Jesenského MMB

TIP

Z depozitára: Šach Vladimíra Clementisa

1.4.2024 - 31.8.2024 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)

TIP