film
Uzly a pomaranče
Láska k dievčati voňajúcom po pomarančoch, zauzlený vzťah k otcovi, sila a neha venovaná malej sestre a stádo koňov.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
13.06.2019, Št

Uzly a pomaranče sú adaptáciou románu renomovanej a vo svete úspešnej českej autorky Ivy Procházkovej, ktorá sama adaptovala svoj text do filmového scenára. Príbeh detí pomaly ale isto sa približujúcich k hranici dospelosti je citlivým obrazom života dnešných mladých ľudí, ktorí sú neraz priskoro konfrontovaní s tvrdou realitou života dospelých. 

Ťažká ekonomická i rodinná situácia mu skrížila mnohé plány a na jeho pleciach je omnoho viac povinností, ako je bežné pre jeho vrstovníkov. Do života mu však vstupuje prvá láska k nemeckému dievčaťu Hanne a kone, ktoré sú pre neho prísľubom slobody a dobrodružstva a pre ťažko skúšanú rodinu nádejou na nový začiatok. Ale veci sú v skutočnosti omnoho zložitejšie... Príbeh v sebe spája dobrodružné prvky s prvými nežnými náznakmi erotického vzťahu, nad všetkým však dominuje túžba dospievajúceho chlapca po akceptácii, láske a odstránení krutostí páchaných tak na ľuďoch ako aj na zvieratách.

Uzly a pomaranče (Orangetage), Česko / Slovensko / Nemecko, 2019, 90 min.
Réžia:
Ivan Pokorný
Hrajú: Stanislav Majer, Steffen Groth, Ewa Farna, Leoš Noha, Eva Sakalová, Tomáš Dalecký, Hana Bartoňová, Anton Petzold, Jakub Čech

12+

Film na Čsfd.cz

Odporúčame

Nebáť sa moderny! 90. výročie Školy umeleckých remesiel v Bratislave

14.12.2018 - 29.9.2019 / Historické múzeum SNM

TIP

Staré dámy

10.9.2019 - 29.9.2019 / Štúdio L+S

TIP

Posledné večery na Zemi

Letné Film Europe kino v Berlinke...

TIP

História nie je otrava. Hovoria Dunaj i Morava

24.4.2019 - 31.10.2019 / Hrad Devín - Národná kultúrna pamiatka

TIP