film
Na ceste s mamou
Muž chce splniť želanie svojej umierajúcej matky a pochovať ju v jej dome... Keď matka zomrie, naloží ju na zadné sedadlo svojho auta a vydá sa s ňou na cestu do odľahlej islandskej dediny.
Dátum premiéry:
21.03.2024, Št
23.05.2024, Št

Jon je muž v strednom veku, ktorý žije so svojou staršou matkou v odľahlej časti Islandu. Jeho matka je žena, ktorá má vždy vo všetkom jasno. Keď matka zomrie, syn sa prirodzene riadi všetkými pokynmi, čo má robiť po jej smrti. Jon svoju mŕtvu matku učeše a oblečie, uloží ju na zadné sedadlo svojho starého auta, vezme so sebou svojho verného psa Bresnefa a začína sa cesta na druhý koniec krajiny, na miesto, kde mu matka povedala, aby ju pochoval.

Sprevádzanie zosnulého na jeho poslednej ceste je prirodzene väčšinou smutná záležitosť. V tejto čiernej komédii je však veselo. Súcitne chápavý prístup režiséra a láska hercov k svojim postavám sú také výnimočné, že sa film stal pre mnohých divákov nepochybne najosviežujúcejším filmovým zážitkom roka.

„Príjemne temná a ponurá komediálna road movie z tohto i onoho sveta."  Screen Daily
„Islandská odysea."  Eye For Film

17.4. o 18:30 sa v Kino Film Europe uskutoční diskusia s režisérom Hilmarom Oddssonom.

Á Ferð með Mömmu, Estónsko / Island, 2022, 114 min, 
Réžia:
Hilmar Oddsson
Hrajú: Þröstur Leó Gunnarsson, Kristbjörg Kjeld, Tómas Lemarquis, Arnmundur Ernst Backman, Björn Stefánsson, Pálmi Gestsson, Elva Ósk Ólafsdóttir 

Film na ČSFD

Odporúčame

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

27.5.2024 - 13.6.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Vysvetlenie na všetko

Po 27.5.2024 / Kino Mier Senec

TIP

Roya London Ballet: Labutie jazero

Po 25.11.2024 / NTC

TIP

Viva Fallgrapp! & Spectrum Orchestra

Št 4.7.2024 / Stará tržnica

TIP