koncert
Prago Union & live band (CZ)
Česká hip-hopová legenda Prago Union vystúpi v auguste opäť na lodi Pink Whale.
30.08.2024, Pi
Pink Whale
18:30

Prago Union ponúkajú namiesto tradičného hiphopového chvastania vtipné metafory a slovné hračky, to všetko šikovne zarýmované a zasadené do beatov okorenených jazzom.

Zakladateľom a duchovným otcom Prago Union je rapper Kato, ktorý sa stal známym už začiatkom 90. rokov ako Deph z legendárnej českej porevolučnej hiphopovej kapely Chaozz.

Prago Union aj po rokoch pokračuje v technicky tradičnom poňatí hip-hopovej hudby, založenej na hutnej textárčine a poctivom DJingu.

Tieto vágne znejúce škatuľky sú napĺňané obsahom zvukovo aj textovo dokonale zosobňujúcim a reflektujúcim každodenný život človeka v malom či veľkom meste. Pocity stratenia, eufórie, lásky, straty, najbežnejších radostí aj dusných problémov sa prezentujú v Katových textoch s unikátnymi poetickými kvalitami. Ich najsilnejšou stránkou je práve schopnosť sebairónie a nadhľadu, s prehľadom žonglujúcich aj s ťaživými témami.

Humor spolu s chytľavým "groovy" vibom je to, čo v hudbe Prago Union definitívne vyhráva nad životnými patáliami. A práve túto výhru, posilnenú zvukom živej skupiny, si môžeme už čoskoro kolektívne užiť v na palube Pink Whale.

Vstupné: predpredaj 18€

Odporúčame

Hudba dneška v SNG 47 v Dvorane VŠMU

Ut 18.6.2024 / Koncertná sieň Dvorana

TIP

Károly Divald a jeho synovia

28.6.2024 - 6.10.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Pohoda 2024

11.7.2024 - 13.7.2024 / letisko Trenčín

TIP

Karaoke Blues

Kino Lúky / Kino Lumière

TIP