festival
Jarné BJD: The Wooten Brothers, Mike Stern Band
Jarné jazzáky budú tento rok dvojdňové: v Majestic music clube 16. mája vystúpia The Wooten Brothers, 21. mája Mike Stern Band.
16.05.2024, Št
21.05.2024, Ut

16. mája 2024 v MMC: The Wooten Brothers

Victor, basa, Joseph, klávesy, Roy, bicie, Regi, gitara. Už viac ako štyri desaťročia sú Wootenovci známi ako najtalentovanejšia a najdynamickejšia bratská skupina, akú kedy jazzový svet poznal.

Od mladosti boli koncertnou jednotkou, ktorá vždy nanovo definuje hranice jazzu, funku, soulu, R&B, rocku a bluegrassu. Ako The Wootens debutovali polovici 80. rokov ešte ako pätica. Teraz vyrážajú na prvé spoločné turné od predčasnej smrti piateho brata, saxofonistu Rudyho v roku 2010.

Predkapelou bude mladá československá Baron Haze, na čele s fantastickou speváčkou Simonou Hulejovou, vnučkou ikony liptovského folklóru Hanky Hulejovej. Baron Haze je fúziou rôznych žánrov ako worldmusic, progressive soul a jazz.

Viac info a vstupenky

---

21. mája 2024 v MMC: Mike Stern Band

Mike Stern prichádza na Jarné jazzáky s fantastickým bandom: Dennis Chambers, bicie, Hadrien Feraud, basa, Bob Franceschini, saxofón a Leni Stern, ktorá okrem gitary hrá na n’goni, a spieva.

Predkapelou večera bude trio Ostblock Cooperative - O.B.C., finalisti minuloročného Pódia mladých talentov, ktorí v súťaži očarili porotu aj obecenstvo.

Viac info a vstupenky

Odporúčame

Zóna záujmu

Cinema City Eurovea / Kino Lumièr...

TIP

Z našej truhlice

17.5.2024 - 18.5.2024 / DK Zrkadlový háj

TIP

Jean-Michel Jarre feat Brian May

Ne 12.5.2024 / Incheba Open Air

TIP

Still Corners (USA/UK)

St 22.5.2024 / Nová Cvernovka

TIP