festival
Jarné BJD: The Wooten Brothers, Mike Stern Band
Jarné jazzáky budú tento rok dvojdňové: v Majestic music clube 16. mája vystúpia The Wooten Brothers, 21. mája Mike Stern Band.
Táto akcia sa konala v minulosti

16. mája 2024 v MMC: The Wooten Brothers

Victor, basa, Joseph, klávesy, Roy, bicie, Regi, gitara. Už viac ako štyri desaťročia sú Wootenovci známi ako najtalentovanejšia a najdynamickejšia bratská skupina, akú kedy jazzový svet poznal.

Od mladosti boli koncertnou jednotkou, ktorá vždy nanovo definuje hranice jazzu, funku, soulu, R&B, rocku a bluegrassu. Ako The Wootens debutovali polovici 80. rokov ešte ako pätica. Teraz vyrážajú na prvé spoločné turné od predčasnej smrti piateho brata, saxofonistu Rudyho v roku 2010.

Predkapelou bude mladá československá Baron Haze, na čele s fantastickou speváčkou Simonou Hulejovou, vnučkou ikony liptovského folklóru Hanky Hulejovej. Baron Haze je fúziou rôznych žánrov ako worldmusic, progressive soul a jazz.

Viac info a vstupenky

---

21. mája 2024 v MMC: Mike Stern Band

Mike Stern prichádza na Jarné jazzáky s fantastickým bandom: Dennis Chambers, bicie, Hadrien Feraud, basa, Bob Franceschini, saxofón a Leni Stern, ktorá okrem gitary hrá na n’goni, a spieva.

Predkapelou večera bude trio Ostblock Cooperative - O.B.C., finalisti minuloročného Pódia mladých talentov, ktorí v súťaži očarili porotu aj obecenstvo.

Viac info a vstupenky

Odporúčame

Slovenské alternatívne leto 2024

19.7.2024 - 21.7.2024 / Námestie gen.M.R.Štefánika, Brezno

TIP

Aj zajtra je deň

Artkino Za zrkadlom / Cinemax Bory...

TIP

Duna: Časť druhá

Št 22.8.2024 / OC Central

TIP

Sonety lásky

So 7.9.2024 / Námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica

TIP