výstava
Erik Binder: Obrazy z tohto sveta a odinakadiaľ

V Staromestskom kultúrnom centre Pistoriho palác sa uskutoční výstava doteraz neprezentovaných diel Erika Bindera, výnimočného umelca a nezameniteľného hlasu slovenskej výtvarnej scény. Táto výstava je prvou, ktorá sa koná po jeho nečakanom úmrtí minulý rok vo veku 49 rokov a ponúka jedinečnú príležitosť nahliadnuť do mysle a srdca tohto výnimočného umelca.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
05.06.2024 18:00, St

Výstavu pripravuje kurátor Ivan Jančár, ktorý si na Erika Bindera spomína ako na srdečného a veľkorysého človeka, pre ktorého bolo umenie neoddeliteľnou súčasťou života. „Erik Binder bol svojbytným umelcom so špecifickým videním sveta. Jeho tvorba bola vždy plná expresívnych tvarov, bohatých farieb a nezvyčajných kompozícií,“ hovorí Ivan Jančár.

Návštevníci výstavy budú mať možnosť vidieť Binderove diela, ktoré ešte neboli verejne prezentované. Kurátor výstavy sa rozhodol zamerať na jeho maliarsku tvorbu, ktorá v sebe nesie prvky street artu, ako sú používanie sprejov a typické „stekance“. „Naším hlavným zámerom je ukázať neznáme a nevystavené diela pri príležitosti prvého výročia jeho smrti,“ dodáva Ivan Jančár.

Erika Binder, narodený v roku 1974 v Hnúšti-Likieri, študoval na Vysokej škole výtvarných umení a na Akadémii výtvarných umení v Prahe. Jeho rozmanitá tvorba bola vystavovaná nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Srbsku, Holandsku, Taliansku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Francúzsku, Švajčiarsku, Nemecku a USA. V roku 2003 reprezentoval Slovensko na prestížnom 50. bienále v Benátkach.

Komentovaná prehliadka výstavy sa koná 23. júna o 15.00 h.

Vstup na vernisáž, prehliadku aj výstavu je voľný.

Odporúčame

Gabor Maté - Mýtus normálnosti v toxickej kultúre

So 14.9.2024 / A4 Studio, Trnavská cesta 39

TIP

Peter Lipa Band

Št 10.10.2024 / Kafe Scherz Palisády

TIP

Kurz grafiky 13+

Št 25.7.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Libuše, koncertné uvedenie opery

Št 26.9.2024 / Slovenská filharmónia

TIP