výstava
Eliška Sky: Veľkolepé stretnutia

Výstava Veľkolepé stretnutia v galérii FOG predstavuje kurátorský výber z fotografickej tvorby českej umelkyne Elišky Sky. Tento súbor, ktorý pozostáva z diel vytvorených počas obdobia takmer desiatich rokov, nás privádza do sveta surrealistických snov, v ktorom je každý vítaný.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
16.03.2023 18:00, Št

Fotografie a prepojenia medzi nimi sú plné epických stretnutí so svetlom, miestami a ľuďmi. Ovplyvnené sú autorkiným neustálym hľadaním rôznorodosti krásy.

Pri pohľade na fotografie Elišky Sky cítime, že jej jedinečnosť spočíva práve v tom, že vidí veci inak ako väčšina z nás. Obdivuhodný je tu silný cit pre farby, tvary a teatrálnosť, ktorá evokuje súčasné produkcie divadelných predstavení moderného tanca. Kyselkovej práca je už istý čas silne ovplyvňovaná prostredím londýnskych „grundge“ módnych magazínov, v ktorom sa pohybuje. Uvažovanie o kráse, o efemérnosti bytia, uvoľnenosť pohybu a hra farieb sa priam ponúkajú k rozjímaniu a meditácii.

Humor a zveličenie sa stali dôležitou súčasťou jej vizuálneho jazyka. Popúšťa uzdu svojej fantázii a so svojím surrealistickým videním vytvára nezvyčajné uhly, tvary, styling a prepracované set dizajny. Eliška Sky nanovo definuje normy každodenného života. Narúša stereotypy a spochybňuje pohľad na ženské telo tým, že prináša nové spôsoby, ako interpretovať feminitu. Zároveň povzbudzuje divákov, aby podnikali pozitívne kroky smerom k trvalo udržateľnému životu. Posolstvo tejto výstavy je jasné: Rôznorodosť krásy vyjadrená prijatím, prepojením a podporou.

Otváracie hodiny: Štvrtok - Sobota : 15:00 - 19:00, v iné dni na základe dohody.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor FOG. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Roses: Film - Cabaret

Ut 13.8.2024 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP

Tekuté zlato s čarovnou žiarou na veži Starej radnice

18.7.2024 - 15.8.2024 / Stará radnica MMB

TIP

Kabinet doktora Caligariho + Do Shaska!

So 10.8.2024 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka

TIP

Bratislava Tango Festival

26.9.2024 - 29.9.2024 / Bratislava

TIP