výstava
Dominika Ličková & Marie Butula Cichá - Mothers and Co.
Výstavný projekt Marie Butuly Cichej a Dominiky Ličkovej sa rôznymi médiami (kresba, maľba, fotografia) venuje podobnej tematike života žien/matiek v spoločnosti dievčat/dcér a ich rôznorodým interpretáciám.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
24.03.2022 17:00, Št

Každodenný kontakt /posilnený pandemickou situáciou/ s nastupujúcou generáciou žien robí z matiek umelkýň vyhranené pozorovateľky, ktoré často krát neostávajú iba pri dokumentovaní, ale posúvajú zobrazovanie svojich detí do fantastických až mysterióznych situácií.

Intímna blízkosť s dcérami meniacimi sa obrovskou rýchlosťou z detí na teenagerky a z teen dievčat na dospelé ženy je plné neskrotnej energie, nedorozumení, ale aj absolútneho súznenia – poskytuje autorkám neopakovateľnú šancu na vizuálne priblíženie tohto rozporuplného obdobia a vzťahu divákovi.

Otvorené denne okrem pondelka od 15.00 do 19.00

Odporúčame

Dievča s ihlou

Kino Nostalgia / Kino Film Europe ...

TIP

Slovenská filharmónia: Šostakovič, Weinberg, Prokofiev

20.3.2025 - 21.3.2025 / Slovenská filharmónia

TIP

Spasiteľ z Dolných honov

Ne 13.4.2025 / DPOH

TIP

Antonín Dvořák: Omša D dur, "Lužanská"

So 3.5.2025 / Koncertná sieň Klarisky

TIP