výstava
Barbara Kapusta - Futures
Prvá výstava Barbary Kapusty na Slovensku, s názvom Futures, sa zaoberá rôznymi časovými rovinami a voľne nimi manévruje, približuje generačné lekcie a skúsenosti a zároveň ich rezonanciu smeruje do potenciálu rôznych budúcností.
Dátum vernisáže:
05.05.2022 18:00, Št
06.05.2022, Pi - 19.06.2022, Ne

S odkazom na momenty veľkých otrasov v moderných dejinách a ich ozveny v nastávajúcich desaťročiach sa zaoberá určitou zacyklenosťou opakovaných chýb ľudstva vo svetle pretrvávajucej moci zlyhaných či zlyhávajúcich tradičných hodnôt, ako aj stratenou vierou vo veľké naratívy či utópie a neschopnosťou ľudstva sa organizovať do udržateľnejších a spravodlivejších sociálnych systémov; pričom všetky tieto nitky sú konfrontované na pozadí očakávanej planetárnej klimatickej apokalypsy. Hoci to všetko môže znieť naozaj vážne, Barbara nezostáva len v rovine opisu hrozivých podmienok našej súčasnej reality, ale implementuje aj rozľahlé korene nepredvídateľných udalostí, ktoré nás môžu priviesť k obrovskému množstvu paralelných vyústení.

Ten prezentovaný v priestore “A Window” v Kunsthalle Bratislava vypĺňa a stráži vyžarujúca prítomnosť troch obrov. Veľkorozmerné sochy odliate z hliníka vytvárajúce dojem narušenej hranice medzi fyzickou a digitálnou realitou. Zatiaľ čo samotní obri mlčia, príbeh budúcnosti (Futures) rozpráva hlasový záznam a paralelný zvukový dizajn, šíriaci sa výstavným priestorom vo viac kanálovej zvukovej stope. A v tom istom čase, keď vnútro priestoru pulzuje takmer meditatívnymi, strhujúcimi zvukmi, vonkajšia fasáda akoby začala horieť a…

Kurátor: Jen Kratochvil

Odporúčame

Zvuk for Štiavnica 2022

24.6.2022 - 26.6.2022 / Banská Štiavnica

TIP

NuJazzDayz: Manu Delago (AT) + Sam Handwich

Po 13.6.2022 / Nová Cvernovka

TIP

NeferNefer & Burlesque Show

20.5.2022 - 1.7.2022 / Red Cat Cabaret Club

TIP