vážna hudba
Solamente naturali

Súbor pre starú hudbu pod vedením známeho Miloša Valentu. Solamente naturali sú raz triom či septetom, inokedy súborom barokového typu, predvádzajúcim barokové oratóriá s orchestrom a zborom. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Solamente Naturali
V posledných troch desaťročiach začal v oblasti svetovej hudobnej tvorby aj interpretácie výrazne pôsobiť etnický princíp. Preferencia archaických modelov hudobného myslenia pomohla v procese „psychohygieny“ myslenia človeka dneška. Po ošiali hľadania údajne nových hudobných systémov nastalo pokánie; všetky sofistikované metódy sú celkom prirodzene obsiahnuté v dávnovekej hudbe. Príkladom je aj hebrejská hudba, kde prísna logika dokonale splýva s očarujúcim výrazom a emočnosťou.

Miloš Valent od roku 1993 pravidelne spolupracuje s prominentným súborom Tragicomedia a od roku 1997 je koncertným majstrom orchestra Teatro Lírico. Pedagogicky pôsobil na Musik Högskolan v Malmö, Conservatoire de Musique v Ženeve, Hochschule für Kunst v Brémach a na Týnskej škole v Prahe. Nahral 3 CD pre vydavateľstvo ECM. Valentova zakorenenosť vo folklórnej tradícii a schopnosť improvizovať sú prirodzenými predpokladmi pre jeho hudobnícku všestrannosť.

Účinkujúci: Solamente naturali
Umelecký vedúci / husle: Miloš Valent

Koncert v rámci Bratislavských korunovačných slávností 2019

---

Vstup je voľný

Foto zdroj: operaslovakia.sk

Odporúčame

Viera Kraicová - Prevteľovanie

11.9.2020 - 26.11.2020 / TOTO! je galéria

TIP

Radian (AT), Matúš Wiedermann, мʌvʌ

Ut 29.9.2020 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Angel Heart

So 10.10.2020 / Kino Lumière

TIP

Jablkové hodovanie 2020 v Modre

So 10.10.2020 / Modra

TIP