koncert
BJD 2022: Marcus Miller
Američan Marcus Miller je jedným z najlepších žijúcich basgitaristov. Hral na šiestich albumoch Milesa Davisa, bol jeho najväčším obľúbencom. Ocenenie Grammy dostal nielen ako producent hviezd ako Luther Vandross, David Sanborn, Chaka Khan, Wayne Shorter, a Miles Davis, ale aj za dva svoje sólové jazzové albumy.
Táto akcia sa konala v minulosti

Marcus Miller je všestranným multiinštrumen­talistom, od detstva hrá na basovej gitare, klavíri, basklarinete, a saxofóne. Už ako pätnásťročný si v rodnom New Yorku zarábal ako hudobník. Spolupracoval s mnohými megahviezdami ako Frank Sinatra, Luther Vandross, George Benson, Eric Clapton, Elton John, Aretha Franklin, Paul Simon, Jay-Z, Snoop Dogg, David Sanborn, či Al Jarreau. Na konte má viac ako 500 nahrávok a spoluprác.

Marcus Miller je nadžánrový. V jeho tvorbe počuť funk, R’n’B, no hlavne fantastický jazz. Miller kompletne pripravil Davisov kultový album “Tutu”. Zložil hudbu k množstvu filmov, vydal 20 sólových štúdiových a koncertných albumov. 

Na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa naposledy vystupoval v roku 2008 ako člen hviezdenho basového tria S.M.W. (Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten), v roku 2012 sme ho privítali na Jarných Jazzákoch. V jeho aktuálnej kapele hrajú trúbkar Russell Gunn, klávesák Julian Pollack, saxofonista Donald Hayes a bubeník Anwar Marshall.

---

 

Denné vstupné od 23€, permanentka na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa od 79€

Koncert Marcusa Millera bude v rámci Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa, pozrite si celý program festivalu.

 

Odporúčame

Die Selektion (DE) & Saint Mark

Ne 22.10.2023 / Pink Whale

TIP

Toto! je príbeh ilustrácie

4.5.2023 - 15.10.2023 / GMB - Pálffyho palác

TIP

Bratislava Burlesque Show

12.10.2023 - 10.11.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Nu Sound Of... Grails (USA)

Pi 6.10.2023 / Pink Whale

TIP