koncert
festival
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2019

Jubilejný ročník Bratislavských jazzových dní sa bude po 45. krát konať od 25. do 27. októbra v Inchebe, otvárací koncert bude už 17. septembra vo Vodnej veži.

25.10.2019, Pi - 27.10.2019, Ne

17.9.2019 utorok / Vodná veža  

Ľudové Mladistvá feat Peter Lipa, Strapo, Spectrum Quartett, Zuzana Mikulcová a Samuel Hošek + DJ Jureš Líška (Fallgrapp)

Klik pre viac info a vstupenky.

25.10.2019 piatok 19:00 / Incheba

Tibor Feledi Kairos Quintet: minuloroční vítazi súťaže mladých talentov tento odštartujú festival na hlavnom pódiu.

Paul Jarret (FR) feat Jim Black (USA): mladý skladateľ a gitarista z Paríža Paul Jarret spolu s jedným z najvplyvnejších amerických bubeníkov Jimom Blackom. Projekt Ghost Songs odohrajú v kvartete.

Jonah Nillson (SWE): predskokan na turné Maroon 5, milióny videní na Youtube, rešpekt od legiend ako Stevie Wonder či Quincy Jones. Jeho pôvodný projekt Dirty Loops sa stal obrovským hitom. Na tohtoročných jazzákoch zahrá pod rodným menom Jonah Nillsson so sólovým repertoárom, napríklad s hitom “Coffee Break”, v ktorom hosťoval Richard Bona.

Ghost-Note ft. MonoNeon (USA): Ghost-Note je moderné americké zoskupenie, ktoré posúva funkovú hudbu na ďalšiu úroveň. Lídrom kapely je perkusionistické duo zo Snarky Puppy - Robert Searight a Nate Werthom. Spolu s hviezdnym basgitaristom MonoNeonom nám predstavia extrémne svieži pohľad na hudbu.

B-stage

Nagy Emma Quintet (HU)

+ pódium mladých talentov

26.10.2019 sobota 19:00 / Incheba

Barbora Botošová and Friends (SK)

The Baylor Project (USA): dve nominácie na Grammy z minulého roku iba potvrdili obrovskú silu tohto projektu. V ich tvorbe je badateľný vplyv gospelu, bluesu či soulu, ktoré spoločne tvoria eklektický hudobný zážitok.

Connie Han (USA): 23-ročná klaviristka svojim talentom valcuje celý svet. Je na ceste ku hviezdam - už dnes patrí do veľmi úzkej skupiny ľudí s nálepkou "Steinway Artist" . Podľa New York Times je to vzácna hudobníčka s obrovskými technickými zručnosťami, širokou historickou znalosťou, a dostatočnou originalitou aby napísala hudbu, ktorá vás absolútne pohltí.

Judi Jackson (USA/UK): američanka sídliaca v Londýne má fantastický rozsah a úžasný hlas. Bola nominovaná na Best Female Vocalist na Jazz FM Awards 2019. V jej tvorbe sa nezaprie vplyv Amy Winehouse, Sade a Nina Simone, cítiť v nej aj množstvo ďalších impulzov od folku, popu, R&B až po soul.

B-stage

TBA

+pódium mladých talentov

27.10.2019 nedeľa 18:00 / Incheba

Anomalie (CAN): elektronický projekt kanadského producenta a klaviristu Nicolasa Dupuisa. 

Salvador Sobral (PT): portugalský víťaz Eurovízie sa po úspešnej transplantácií srdca vrátil k hudbe, konkrétne k jazzu. Na novom albume “Paris, Lisbon” spieva v štyroch jazykoch.

Corinne Bailey Rae (UK): speváčka a skladateľka, ktorá sa preslávila v roku 2006 s globálnymi hitmi “Put Your Records On” alebo “Like A Star”. Má dve ocenenia Grammy, Prvé Grammy dostala v roku 2008 za spoluprácu na albume Herbieho Hancocka. Prvýkrát na Slovensku.

B - stage

Hanka G (SK)

+ pódium mladých talentov

 

Odporúčame

Vojna a mier

22.9.2019 - 10.11.2019 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP

PSH / debut tour

Pi 18.10.2019 / Hopkirk, chillout and culture bar

TIP