prednáška / diskusia
Umenie pre verejný priestor

Pravidelný formát moderovaných diskusií v koncepcii Niny Augustínovej bude pokračovať  v júlovom vydaní a jeho hosťom bude skupina Kundy Crew.

Táto akcia sa konala v minulosti

Sochárka Nina Augustínova – autorka koncepcie diskusií o verejnom priestore bude v Kunsthalle Bratislava hostiť neformálnu občiansku iniciatívu Spiace miesta, ktorú spája spoločná vízia o využití prázdnych priestorov pre podporu kultúry a možnosti ich verejnoprospešného naplnenia.

Ďalším hosťom bude projekt Socha v meste - tematicky zameraný na reflexiu postupnej rekonštrukcie mesta Martin, jeho existujúcich sôch a architektúry. Aktuálny siedmy ročník s podtitulom Dialóg miesta rozkrýva nenápadné spojitosti foriem a procesov verejného priestoru mesta.
 

Vstup voľný

-----------

Diskusie sú postavené na umelcoch a ich výstupoch, autorských prezentáciách, organizáciách, umeleckých skupinách či individuálnych aktivistoch, ktorí majú k téme blízko.

Predstavuje ľudí, ktorí nie len autorsky, ale aj manažérsky a kurátorsky zastupujú projekty alebo sa priamo zúčastňujú na ich realizáciáciách. Ide o dočasné i dlhodobo situované diela, inštalácie a rôzne aktivity, ktoré sa často stávajú kontroverznou témou, poukazujú na lokálny problém alebo vzbudzujú širšiu škálu spoločenských diskusií.

Odporúčame

Árstíðir (IS)

Št 19.12.2019 / Kulturák

TIP

PSH / debut tour

Pi 18.10.2019 / Hopkirk, chillout and culture bar

TIP

Kubánska noc

So 21.9.2019 / Dunaj˜

TIP

Nebáť sa moderny! 90. výročie Školy umeleckých remesiel v Bratislave

14.12.2018 - 29.9.2019 / Historické múzeum SNM

TIP