koncert
Mikrozvuk 35: Maria Komarova (BLR) + Yann Leguay (BEL)

Maria Komarova je interdisciplinárna umelkyňa, ktorej prax sa nachádza na hraniciach performance, scénografie, zvukového umenia a inštalácie. Yann Leguay je bruselský zvukový umelec balansujúci na pomedzí konceptuálneho umenia a hudby. 

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Lineup:

19:30 dvere
20:00 Maria Komarova
20:45 Yann Leguay

Maria Komarova je interdisciplinárna umelkyňa, ktorej prax sa nachádza na hraniciach performance, scénografie, zvukového umenia a inštalácie. Inscenovaním a technickým prepracovaním bežných predmetov Maria vo svojich dielach zdôrazňuje zvukový a vizuálny potenciál neľudského sveta. So zvukom pracuje ako s performatívnym médiom. Neustále vyvíja elektroakustické DIY objekty a necháva ich dočasne obývať rôzne nevšedné priestory. Konečne s nimi zavíta aj k nám do LOMu. Maria vyštudovala grafický dizajn v Minsku a alternatívne a bábkové divadlo na pražskej DAMU. Je jednou zo zakladateliek umeleckého súboru PYL, a tiež festivalu performatívneho umenia Performensk v Minsku.

Yann Leguay je bruselský zvukový umelec balansujúci na pomedzí konceptuálneho umenia a hudby. Vo svojich inštaláciách a performanciách sa zameriava na proces dematerializácie média, za čo si vyslúžil prezývku "media saboteur". Yann sa sústredí na zvukovú archeológiu médií a zároveň kriticky uvažuje o technologickom progrese. Na vytváranie zvuku využíva nezvyčajné taktiky, zariadenia, objekty, materiály a mechanizmy. Otvorené hardisky používa napríklad ako gramofóny, uhlovú brúsku ako mikrofón alebo pracuje so samotným zvukom elektriny. V LOMe predstavý projekt "7 haikus for a turntable", ktorý je vyskladaný zo siedmych zvukových aktov, experimentálneho ​​turntablismu a štipky absurdity.

Vstupné: 5€

Всі українці та українки можуть відвідати концерт безкоштовно. Для цього необхідно підтвердити громадянство за допомогою документа та забронювати квитки на нашому сайті. Чекаємо на вас. 
space@lom.audio

Pre všetkých Ukrajincov a Ukrajinky je vstupné zadarmo. Stačí ak sa preukážete dokladom a rezervujete si lístky na space@lom.audio

Odporúčame

Dukla, údolie smrti

Ne 11.6.2023 / DPOH

TIP

Antikrist + Lektorský úvod: Zuzana Gindl-Tatárová

Kino Lumière / Kinosála FTF VŠMU

TIP

Bombastický Johan

Kino Film Europe / Kino Mier Modra...

TIP

DAAD + DAAF 2023

29.5.2023 - 4.6.2023 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP