koncert
Mikrozvuk 39: Ulla (DE) + Teoniki Rożynek (PL)

Ďalší zo série koncertov Mikrozvuk, tentokrát s ženskými zvukovými umelkyňami Ullou a Teoniki Rożynek.

Táto akcia sa konala v minulosti

Lineup:

19:30 Dvere
20:00 Teoniki Rożynek
20:45 Ulla

Ulla (Ulla Straus) je zvuková umelkyňa a v súčasnosti jedna z najzaujímavejších hudobných producentiek. Momentálne sídli v Berlíne. Ak vám nestačia uši, môžete si prezrieť koncoročné rebríčky magazínov Pitchfork, Resident Advisor, Washington Post, či Bandcamp a s určitosťou natrafíte na jeden z jej albumov.

Melancholický ambient sa tu stretáva s jazzovým vybrnkávaním, elektroakustickými samplami, zahmlenými hlasmi a s comfy atmosférou sci-fi lounge baru. Lillerne, West Mineral Ltd., Experiences Ltd., Motion Ward, 3XL, to sú vydavateľstvá, ktoré pokrývajú to najdôležitejšie zo súčasnej post-ambientnej scény. Ullu prichýlil každý z nich. Jej meno môžete pridať do radu Perila, Pontiac Streator, Ben Bondy, mu tate či Pendant.

Teoniki Rożynek je poľská skladateľka, zvuková a multimediálna umelkyňa. Výrazný je aj jej zvukový dizajn pre viaceré oceňované poľské filmy a divadlá. Jej tvorbu dobre charakterizuje práve filmová narácia a špecifický materiál- každodenná akustická ekológia, náhodne nájdené predmety a rôzne zvukové haraburdie. Pomocou nich generuje komplexné priestorové, psychedelické a zdanlivo chaotické kompozície, ktoré však prepája skrytá dejová línia.

Rożynek sa nevyhýba ani zaujímavým spoluprácam v rámci poľskej experimentálnej scény. Na festivale Unsound hrala napríklad po boku Aleksandry Słyż (vydáva Warm Winters Ltd.), či Antoniny Nowackej, ktorá v LOMe hrala minulý rok. V Unsound popiske sa navyše píše, že je veľkou milovníčkou mačiek.

Vstupné: 5€

Pre všetkých Ukrajincov a Ukrajinky je vstupné zadarmo. Stačí ak sa preukážete dokladom a rezervujete si lístky na space@lom.audio

Всі українці та українки можуть відвідати концерт безкоштовно. Для цього необхідно підтвердити громадянство за допомогою документа та забронювати квитки на нашому сайті. Чекаємо на вас. 
space@lom.audio

Súčasťou série Mikrozvuk je pravidelný Live stream. V prípade, že s nami nemôžete byť osobne, máte možnosť vypočuť si koncert aj u vás doma. Pamätajte však: LOM je LOM.

Odporúčame

Fremont

Slovenská národná galéria Brat...

TIP

Noc na Broadway: The Only Helga Show

Št 25.1.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP

New York City Night Show

27.12.2023 - 24.1.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Divadlo SkRAT: Pracovný názov - Zlom (Premiéra)

Pi 15.12.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP