koncert
Mikrozvuk 42: Sholto Dobie (GB/LT) + Alanas Gurinas (LT)

Ďalší zo série koncertov Mikrozvuk v petržalskom LOMe. Tentokrát sa môžete tešiť na organový koncert v podaní škótskeho zvukového umelca Sholto Dobie a performance umelca Alanasa Gurinas.

23.04.2024, Ut

Lineup:

19:30 dvere

20:00 Alanas Gurinas

20:45 Sholto Dobie

Sholto Dobie je zvukový umelec z Edinburghu, ktorý momentálne žije vo Vilniuse. Sholto so sebou prinesie svoj frankensteinovský experiment - niekoľko rokov vyvíjaný homemade organ. Vzduchová pumpa je pripojená k sérii trstinových a kovových píšťal z rôznych nástrojov - organ, dudy, či khen (laoský ústny organ), ktoré sú oživené vzájomne prepojeným systémom časovacích modulov, ventilov a mikrofónov. Sakrálnosť a pompu tu nahrádza osobný a intuitívny prístup, ktorý je viac subtílny a absurdný, než monumentálny a vznešený.

V LOMe to bude tiež uvedenie jeho dlho očakávaného albumu s názvom 23, ktorý vychádza v londýnskom vydavateľstve Infant Tree, len pár dní pred koncertom.

Sholto v minulosti spolupracoval s umelcami a umelkyňami ako Rie Nakajima, Judith Hamann, Lia Mazzari, Mark Harwood, Marja Ahti & Niko Ahti, Antonina Nowacka, Malvern Brume, či Lucia Nimcová. Viacerí a viaceré z nich už v LOMe hrali alebo budú hrať v najbližšom období.

Alanas Gurinas je interdisciplinárny umelec, ktorý pochádza z Vilniusu, kde sa podieľa na čulej experimentálnej scéne. Vo svojej zvukovej praxi skúma zvuk ako texturálny fenomén, témy efemérnosti a vzťahy medzi rôznymi počuteľnými a nepočuteľnými objektmi a priestormi.

V LOMe predstaví performance A slightly light tone (papierové listy, závažia, vibračné motory, rôzne zvukové objekty), v ktorej využíva papier ako hlavný materiál na produkciu zvuku. Rôzne druhy papierov sú umiestnené medzi dvoma drevenými svorkami a pomocou závaží sa napínajú tak, aby vytvorili rôzne druhy rezonancií.

Vstupné: predpredaj 5€

Pre všetkých Ukrajincov a Ukrajinky je vstupné zadarmo. Stačí ak sa preukážete dokladom a rezervujete si lístky na space@lom.audio

Всі українці та українки можуть відвідати концерт безкоштовно. Для цього необхідно підтвердити громадянство за допомогою документа та забронювати квитки на нашому сайті. Чекаємо на вас. 
space@lom.audio

Súčasťou série Mikrozvuk je pravidelný Live stream. V prípade, že s nami nemôžete byť osobne, máte možnosť vypočuť si koncert aj u vás doma. Pamätajte však: LOM je LOM.

Odporúčame

Filip Sabol: Dlhá cesta domov

5.4.2024 - 30.4.2024 / Galéria Čin Čin

TIP

Grind Paradise 2024

So 18.5.2024 / Fuga

TIP

DakhaBrakha (UA) - 20th Anniversary Tour

Št 12.12.2024 / Majestic music club

TIP

Michalská veža: po rekonštrukcii

27.9.2023 - 30.11.2024 / Michalská veža

TIP