film
Vidíš mesiac, Daniel

Snímka rozpráva príbeh jedného z najúžasnejších únosov súčasnosti. Hlavnou postavou je mladý dánsky fotožurnalista Daniel Rye, ktorý bol v Sýrii zadržaný ako rukojemník teroristickou organizáciou Islamský štát spolu s niekoľkými ďalšími cudzincami vrátane amerického novinára Jamesa Foleyho.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
30.01.2020, Št

Snímka rozpráva príbeh jedného z najúžasnejších únosov súčasnosti. Hlavnou postavou je mladý dánsky fotožurnalista Daniel Rye, ktorý bol v Sýrii zadržaný ako rukojemník teroristickou organizáciou Islamský štát spolu s niekoľkými ďalšími cudzincami vrátane amerického novinára Jamesa Foleyho. Film sleduje Danielov boj o prežitie, jeho priateľstvo s Jamesom a nočnú moru rodiny Ryeovcov doma v Dánsku, ktorí sa snažia vyrovnať so strachom, že už možno nikdy neuvidia svojho syna nažive. V centre tejto krízy nachádzame vyjednávača rukojemníkov Arthura, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri zabezpečení Danielovho prepustenia.

Na réžii sa podieľal aj herec Anders W. Berthelsen, ktorý si vo filme aj zahral. Snímku uvedieme v predpremiére na prehliadke severskej kinematografie SCANDI 2020.

Vidíš mesiac, Daniel (Daniel), Dánsko, 2019, 135 min.
Réžia
: Niels Arden Oplev
Obsadenie: Esben Smed, Toby Kebbell, Anders W. Berthelsen, Sofie Torp, Christiane Gjellerup Koch, Ellaha Lack, Charlie Carrick a ďalší

15+

Film na Čsfd.cz

 

Odporúčame

Foodprint

4.3.2020 - 22.4.2020 / Galéria dizajnu Satelit

TIP

Le Payaco - krst albumu

Št 16.4.2020 / Majestic music club

TIP

Erik Truffaz Quartet

Po 28.9.2020 / Ateliér Babylon

TIP

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák

TIP