film
Venkovský učitel
Dramatické osudy troch hlavných hrdinov – Učiteľa, Marie a Chlapca. Každá z postáv si so sebou nesie tajomstvo, každá túži po ľudskej blízkosti.
Táto akcia sa konala v minulosti

Učiteľ (Pavel Liška) opúšťa gymnázium a rodičov (Zuzana Kronerová a Miroslav Krobot) v hlavnom meste a prichádza učiť na vidiecku školu, aby tak zabudol na nevydarené milostné vzťahy a našiel znovu sám seba. Postupne získava dôveru miestnych ľudí. Sú medzi nimi i svojrázna statkárka Marie (Zuzana Bydžovská) a Chlapec, jej 17-ročný syn (Ladislav Šedivý). Marie žije po rozpadu svojho manželstva zmierená s osamelým životom, a preto ju samotnú prekvapí, keď sa zaľúbi do Učiteľa.

Na návštevu za Učiteľom prichádza Priateľ (Marek Daniel), ktorý však čoskoro zdanlivo kľudné mietso opúšťa a zanecháva za sebou spálenisko rozvrátených vzťahov. Beruška (Tereza Voříšková), ktorá dovtedy chodila s Chlapcom, ho bez rozlúčenia opúšťa. Učiteľ, ktorý cíti vinu, sa snaží svojim priateľstvom pomôcť Chlapcovi vrátiť stratené sebavedomie. O to väčšie sklamanie však prežijú Chlapec a Marie, keď Učiteľ neodolá zúfalej túžbe dotknúť sa Chlapcova tela. Dokážu v sebe hrdinovia tohto príbehu nájsť silu k odpusteniu, stretnú nakoniec lásku alebo priateľstvo?

Venkovský učitel (Venkovský učitel), Česká republika, 2008, 117 min.
Réžia:
Bohdan Sláma

Hrajú: Pavel Liška, Zuzana Bydžovská, Ladislav Šedivý, Marek Daniel, Tereza Voříšková, Cyril Drozda, Zuzana Kronerová, Miroslav Krobot

Film Venkovský učitel na csfd.cz

Film je súčasťou Filmového festivalu inakosti 2023. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

Zóna záujmu

T3 - kultúrny prostriedok / Kino Lumière

TIP

Aalto: architektúra emócií

So 29.6.2024 / Kino Nostalgia

TIP

Dračie dni 2024

Bratislavský hrad / Smolenický zámok a okolie

TIP

Čierne diery v MMB: Dlaždice Bratislavy a umenie nápodoby

31.5.2024 - 13.10.2024 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)

TIP