Táto akcia sa konala v minulosti

FFi kraťasy: Love On the Brain, 98 min.

Filmy:

Choď do toho! 
Shoot Your Shot, UK, IN, 12 min., 2022
Réžia:
Mishaal Memon

V jedno horúce letné popoludnie sa najlepší kamaráti Ronit a Brennan snažia navzájom si poskytnúť citovú oporu. Ronit je zaľúbený do Mikea a Brennan je zmätený istým čudným pocitom. Príbeh o dospievaní a maskulinite medzi imigrantmi. Je to intímne, je to trochu mimo ich komfortnej zóny, ale nevyhnutne to končí láskou.

Pedro chce tancovať 
Pedro Faz Chover, BR, 25 min., 2022
Réžia:
Felipe César de Almeida

Po nastúpení do nesprávneho autobusu sa Pedro stratí a ukradnú mu mobil. Všetko sa zmení, keď stretne iného muža. Do noci zažíva nové vnemy a objavuje o sebe mnoho vecí.

Xavier a Miguel 
Xavier and Miguel, BR, 12 min., 2022
Réžia:
Ricky Mastro

Xavier sa rozhodne natočiť na mobil víkend so svojím najlepším kamarátom Miguelom, aby svetu a svojmu otcovi povedal, že je doňho možno zamilovaný.

Nárazníková zóna 
Buffer Zone, UK, CY, 15 min., 2023
Réžia:
Savvas Stavrou

Manolis len nedávno nastúpil na 26-mesačnú vojenskú službu, ale už sníva o úteku, keďže musí znášať homofóbnu brutalitu ostatných vojakov. Pri strážení grécko-cyperskej nárazníkovej zóny spozná Ozgura, turecko-cyperského strážcu, ktorý vzbudí jeho pozornosť, a v túžbe po kontakte s ním sa ho snaží zaujať spevom.

Zahalený 
Velado, ES, 14 min., 2022
Réžia:
Carlos C. Insuela, Carla Voces

Óscar má dvoch verných spoločníkov: svojho najlepšieho priateľa Lucasa a super osmičku. Počas nakrúcania si uvedomuje, že to, čo cíti k Lucasovi, je viac než len priateľstvo.

Mimo 
Mimo, CZ, 20 min., 2022
Réžia:
Piotr Jasiński

Dvaja osemnásťroční kamaráti Tomáš a Aleš cestujú po českom vidieku s neobvyklým podnikateľským zámerom. Kto to kedy videl, renovovať a prenajímať starý bunker z druhej svetovej? Drobný vtip však spôsobí nečakaný citový otras. Kým si splnia sny, sú nútení prehodnotiť pravú podstatu svojho vzťahu... natlačení v jednom spacáku.

Film je súčasťou Filmového festivalu inakosti 2023. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

Špina

Št 20.6.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP

Fest Anča 2024

25.6.2024 - 30.6.2024 / Stanica Žilina - Záriečie

TIP

Equilibrium String Quartet

So 13.7.2024 / Botanická záhrada

TIP

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

Št 13.6.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP