koncert
festival
Open Air Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2022
Paulie Garand s kapelou, Peter Lipa, a Tibor Feledi Kairos Quintet. Open Air zahajovací koncert Bratislavských Jazzových Dní Slovenská Sporiteľňa 2022 sa uskutoční už 4. septembra od 18:30 v Sankt Vitus Kaffee v Rusovciach. Vstupenky v cene od 19€ do 29€ sú už v predaji.
Táto akcia sa konala v minulosti

Peter Lipa, si ako hostiteľ a headliner koncertného večera pozýva dvoch talentovaných hostí. Už niekoľko rokov je zvykom,  že festival dáva priestor aj mladším hudobníkom a tento krát tomu nie je inak. Prináša do Rusoviec dva hudobné projekty s jedinečným pohľadom na hudbu, zo slovenskej a českej scény.

Český rapper, producent a režisér Paulie Garand s kapelou, na Slovensku prvý krát predstaví svoj projekt Acoustic. Vydal 8 sólových albumov a všetky sa vyznačujú Paulieho osobitným štýlom, kombinujúcim rôznorodú mozaiku nálad a atmosfér. Od vážnych tém, cez kritiku, až po odľahčené témy.

Večer otvorí Tibor Feledi Kairos quintet so svojou novou tvorbou, ktorú momentálne dolaďujú v štúdiu. Tento projekt nieje nováčikom a svoje schopnosti potvrdili na hlavnom pódiu jesenného festivalu, kedy otvárali festival ako výhercovia súťaže Mladých talentov.

Peter Lipa Band, otec slovenského jazzu a jedna z najvýznamnejších osobností slovenskej jazzovej scény, už tradične uzavrie zahajovací koncert BJD so svojim pestrým repertoárom.

 

 

Odporúčame

Bratislava ako mesto tolerancie aj intolerancie

Ut 4.4.2023 / Apponyiho palác MMB

TIP

Pressburger Fight Club

15.4.2023 - 26.4.2023 / DPOH

TIP

Zošalieť

Št 13.4.2023 / Kino Nostalgia

TIP

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

30.3.2023 - 28.4.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP