divadlo
The Duck After
Absurdná bábková inscenácia jednej herečky a jednej plastovej kačičky. Hra plná aktuálnych vážnych, nielen ekologických tém, ktoré sú podané s humorom a ľahkosťou. Dynamická inscenácia vás pohltí do života zbytočnej (a možno užitočnej) plastovej kačičky.

Táto akcia sa konala v minulosti

Hovorí vám niečo pojem ekologická úzkosť? Alebo environmentálny žiaľ? Naša hlavná hrdinka, žltá plastová hračka ju má..zo seba..Poznajú ju aj naše deti, mladiství či mnohí z nás dospelých. Nielen preto je inscenácia veľmi vhodná pre školy a organizácie so zameraním na životné prostredie.

V odvážnom diele zameranom na environmentálne problémy prežijete s kačičkou príbeh, ktorý sa začína skutočnou udalosťou. V roku 1992 vypadol z nákladnej lode, počas búrky lodný kontajner plný plastových hračiek, z toho veľká časť žltých kačičiek.

Oceánografi vďaka nim dokázali opísať ako fungujú oceánske prúdy. Naša hrdinka je však iná, výnimočná. Nechce vyskočiť z kontajnera, chce nájsť priateľa, pre ktorého bola vyrobená, no dostáva sa do spár zlého špinavého Denisa.


Hra plná humoru tvorí spolu s vážnymi témami kontrast, ktorý dáva predstaveniu silu, dynamiku a vnútorné pnutie. Vtipné a zároveň nežné piesne hlavnej hrdinky ponúkajú prenikavý pohľad do jej vnútra ako živej bytosti, chce byť užitočná, no stretáva sa s krutou realitou.
V príbehu narážame na témy ako plytvanie potravín, znečisťovanie vôd plastami, vypúšťanie toxických odpadov z tovární, haváriou tankera v honbe za ziskom, boj o followerov a profit z katastrofy či samotného greenwashingu - zneužívaniu ekologických tém v prospech sveta konzumu.


Nenechajte sa však uniesť negativitou. Na scéne sa nestretnete s poúčaním, ale ani s jasným východiskom. Vážime si nášho diváka, a preto mu ponúkame formu, ktorá vedie ku kritickému mysleniu.The Duck After je multimediálne, plnohodnotné divadlo. Pracujeme s projekciami, mappingom, looperom, predstavenie má výborný svetelný dizajn.

Perlička inscenácie je hudobná zložka, ktorá vás rozpohybuje na kreslách v divadle.

Inscenácia je ideálna pre divákov od 8 rokov, teenagerov či dospelých.


Inscenačný tím: Námet: L. Svobodová Vrana / M. Truban // Scenár: L. S. Vrana/ T.Schaefer/ M. Bódy / Réžia: M. Bódy / L. S. Vrana / Scénografia: L. S. Vrana / Projekcie: T. Schaefer / Hudba: M. Sienkiewicz / Hlas: K. Kollárik / Svetlo: J. Ťapucha / Produkcia: M. Čisárová / L. S. Vrana

Účinkuje: Lucia Svobodová Vrana

Vstupné: 7 €


 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Anima - Act. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Nu Dance Fest 2024

A4 - priestor súčasnej kultúry ...

TIP

New York City Night Show

1.3.2024 - 14.3.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Svetlý zajtrajšok

Št 29.2.2024 / Kino Lumière

TIP

Labutie jazero

3.5.2024 - 9.5.2024 / Slovenské národné divadlo - Balet

TIP