výstava
Výstava Malý princ

Česká umelkyňa Eliška Podzimková pripravila interaktívnu výstavu, v ktorej sa originálne stvárnenie myšlienok spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho hýbe a prehovára k divákom. „Len deti jediné vedia, čo hľadajú.“ Staňte sa na okamih deťmi a poďte hľadať vo svojom vnútri malého princa.

Táto akcia sa konala v minulosti

Malý princ žije na Islande a na jeseň príde medzi slovenských fanúšikov. Literárna klasika, ktorá svojím čarom prepája svet detí a dospelých ožije v jedinečných ilustráciach Elišky Podzimkovej. A to doslova! 

Fotografie z “vesmírneho” Islandu, do ktorých sa natískajú sugestívne kreslené nápady umelkyne Elišky Podzimkovej ožili počas samostatnej výstavy k Malému princovi. Vďaka modernej technológii a rozšírenej realite môžu návštevníci ilustrácie rozpohybovať a sledovať jednotlivé dieliky Exupéryho príbehu vo svojich telefónoch či tabletoch. Kúzlo! Nechajte sa viesť fantáziou a prežite intenzívne interaktívne zážitky, napríklad na stanovišti z lávového piesku či na plaziacich sa jazykoch voňavej hmly!  

„Cieľom výstavy je vytvoriť kúzelný svet Malého princa, ktorý pôsobí nielen na oči, ale aj na ďalšie ľudské zmysly. Návštevníkom ponúka možnosť opustiť každodennú realitu a aspoň na chvíľu sa vrátiť do detstva,” prezrádza Eliška Podzimková.

Otváracie hodiny
Pon.: zatvorené
Ut.: 15:00 – 19:00
Str.: 15:00 – 19:00
Št.: 15:00 – 19:00
Pia.: 15:00 – 19:00
So.: 10:00 – 19:00
Ne.: 10:00 – 19:00
(Vianočná pauza: 21. 12. 2023 – 6. 1. 2024)

Súčasťou výstavy bude viacero interaktívnych inštalácií, a tak sa môžete v pohodlí stanu započúvať do audioknihy Malého princa a pritom vytvoriť tieňohru, ktorú uvidia ľudia okolo stanu. Kto sa nebojí, môže rukami preskúmať vnútro obrovského vajca a ohmatať si zvieratko, ktoré v ňom žije, a keď má chuť, tak ho následne aj nakresliť. No a malé deti sa môžu popreháňať na drevenom odrážadle v tvare líšky a smiať sa toľko, koľko sa im ráči. 

Eliška Podzimková
je česká animátorka a ilustrátorka, ktorá svojou originálnou technikou kombinovania fotografie s ilustráciou oslovila zahraničné aj domáce publikum. Toto poradie nie je náhodné, Eliškina tvorba totiž najprv zarezonovala za veľkou mlákou, kam sa vybrala ešte ako študentka animovanej tvorby. Jej cesta k úspechu bola splneným snom modernej doby – jej ilustrácie okupujúce ulice New Yorku na Instagrame oslovili veľké množstvo ľudí a reakcie na seba nedali dlho čakať. Hravé, dôvtipné koláže, ktoré premieňajú realitu všedného dňa na fantazijný zážitok ju doviedli k práci pre známe mená a značky ako Jamie Oliver, Vogue Magazine či New York Film Academy. Dokresľovaniu fotografií a tvorbe krátkych animovaných videí sa venuje aj po návrate do Českej republiky. Známa je jej spolupráca s hudobníkom Tomášom Klusom na turné Recyklus, projekt Dokreselné Česko pre portál iDnes či animovaný projekt Plešouni pre onkologických pacientov, medzi ktorých ako tínedžerka patrila aj samotná Eliška. Eliška Podzimková vstúpila na pražskom TEDx a časopis Forbes ju zaradil do rebríčka 30 pod 30.

Vstupné: základné 6€ // zľavnené 4€ (deti 3 – 15 rokov, seniori nad 62 rokov, IF pass, ISIC, ITIC (žiaci a študenti s preukazom))  // rodinná vstupenka 15€ (2 dospelí a maximálne 3 deti do 15 rokov) // deti do 3 rokov, ŤZP, sprievod ŤZP, novinári (s novinárskym preukazom) - zadarmo
*Hromadná školská návšteva galérie: kontaktujte prosím vstupenky@vystavamalyprinc.sk

Odporúčame

Mikrozvuk 42: Sholto Dobie (GB/LT) + Alanas Gurinas (LT)

Ut 23.4.2024 / LOM, Mlynarovičova 5

TIP

BRaK - Bratislavský knižný festival 2024

31.5.2024 - 2.6.2024 / Bratislava

TIP

Slúžky

Ut 23.4.2024 / V-klub (Véčko)

TIP

Special guest: Flamenco night

Št 25.4.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP