Zastúpené diela oscilujú medzi intímnym a spoločenským, medzi analytickým a intuitívnym prístupom. Reflektujú témy ako telo, identita, sexualita, subkultúry, osobné mýty, strach z neznámeho, či fascináciu technológiami a chaosom súčasného sveta. V galérijnom priestore sa stretávajú fiktívne krajiny, priestory spomienok aj vízie budúcnosti.
Každý autor prináša vlastný mikrosvet – autonómny a špecifický. No až v spoločnom výstavnom priestore sa tieto svety začínajú prelínať, dopĺňať, rušiť či zrkadliť. Vzniká tak nový typ mapy: mapa bez legendy, v ktorej sa témy a významy posúvajú, prekrývajú a opätovne vrstvia. Výstava tak ponúka obraz sveta ako prúdu fragmentov, v ktorom napriek zdanlivému chaosu môžeme nájsť nečakané, tiché súvislosti.
Vystavujúci umelci/umelkyne:
Viktória Bálintová, Lucia Dubnická, Lilla Gombos, Samuel Hošek, Dajana Hroššová, Daniela Illéšová, Tereza Kontúrová, Karolína Molnárová, Mirjana Milovanović, Silvia Paučíková, Adam Priecel, Matej Rimai, Max Rumanský, Oksana Sadovenko, Kamil Šlapák, Irena Stojanović, Ján Šutvay, Lívia Száraz, Mária Trnková, Namiko Uchnárová, Anna Zbořilová
Kurátorka: Paulína Gajerová