výstava
Pro-téza: Paralelné životy

Sprievodná výstava festivalu autorského divadla Pro-téza 2014. Na výstave sa okrem fotografií objaví aj nový prístup inštalovania v podobe nenápadnej infiltrácie umenia do priestoru či performatívnej ak­cie.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
08.04.2014 19:00, Ut

Uvidíte diela Martina Piačka zo série Najvačšie trapasy Slovenskej histórie, v ktorej sú malé plastiky prezentované formou fotografií. Svojou štylizáciou odzrkadľujú dôležité historické udalosti s jemnou dávkou irónie.

Ostatní autori, študenti ateliéru „IN“ Ilony Németh na VŠVU, budú reagovať na tému formou site‐specific. Uvidíte tvorbu Borisa Vitázka, Mateja Mysloviča, Lenky Kuricovej, Mateja Kaminského a Gabriely Zigovej.

Kurátorka: Gabriela Zigová

Počas vernisáže sa do sveta uvedie aj čítanka Paralelné príbehy, ktorá obsahuje takmer 30 prípadov z archívov tajných polícií Nemecka, Maďarska, Česka, Poľska, Rumunska a Slovenska.

  • čítanku uvedú do života:

Darina Kárová, Martina Vannayová a Ján Šimko

vstup voľný

Odporúčame

Die My Love

26.12.2025 - 30.12.2025 / Kino Lumière

TIP

Životopisy ľudí a vecí

22.5.2025 - 26.4.2026 / Stará radnica MMB

TIP

Loading 2026 Party

So 27.12.2025 / Good Life Club

TIP

Marek Ormandík a Jakub Špaňhel - Podobnosti náhod

12.10.2025 - 18.1.2026 / Zoya Museum

TIP