výstava
Nová nádej

1. plotová výstava v exteriéri SCKaV Gaštanová 19 mladej fotografky Barbory Jančárovej.

Táto akcia sa konala v minulosti

Existuje niekoľko nepostrádateľných vecí, vnemov, potrieb k tomu, aby sme žili naplnený život. Nemyslím tým spokojný život, pretože život prináša aj najrôznejšie úskalia, ale práve tie nás posúvajú vpred... Bohužiaľ niekedy i vzad, to už ale záleží na jednotlivcovi.

Láska, podpora, porozumenie, cieľ, odhodlanosť, trpezlivosť, pokora a nádej. Ja osobne som v tomto období nádej posunula na prvé miesto. Pokiaľ človek v sebe nájde nádej, tak zároveň s ňou prichádza aj odhodlanosť, optimistické myslenie, vytrvalosť a motivácia i pre druhých. . . Bezpochyby sa jedná o akýsi chemický proces, kedy sa nahromadí veľké množstvo pozitívnej energie v tele a tá potom robí zázraky.

Nádej nám prináša aj JAR, kedy priamo pred očami vidíme nový život, nové začiatky, kedy nám príroda  dáva najavo, že každý má právo na regeneráciu, refresh či očistu.

Nádejou sú bezpochyby i naše deti, sú to naše zrkadlá, a to tie  najúprimnejšie aké si len dokážeme predstaviť. Keď sa im pozrieme do očí, je to ako kráľovná v rozprávke Snehulienka a 7 trpaslíkov, ktorá sa pravidelne pýtala: „Kto je na svete najkrajší?“ a zrkadlo vždy pravdivo odpovedalo. Určite i my rodičia máme v sebe akési zrkadlo, či pre naše deti robíme maximum čo môžeme...

Ja sa do tohto zrkadla pozerám a niekedy sa i zľaknem . . . Ale zároveň, mu vždy pokorne poďakujem, že existuje.

Odporúčame

Ada

Ut 18.1.2022 / Kino Lumière

TIP

Slovenský komorný orchester: Hommâge à Bohdan Warchal

Ne 23.1.2022 / Slovenská filharmónia

TIP

Tricot

Št 21.4.2022 / Nová Cvernovka

TIP

Sharpe 2022

21.4.2022 - 23.4.2022 / Nová Cvernovka

TIP