výstava
Karel Slach: Komédia fotografie medzi zrnom a pixelom
Výstava pripomínajúca českého kameramana Karla Slacha dokumentuje jeho druhú veľkú vášeň - fotografovanie. Spoločne s výstavou fotiek v kurátorskom výbere Pavlíny Voglovej.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
05.11.2021 16:30, Pi

Výstava Komédia fotografie medzi zrnom a pixelom je oslavou fotograficko-filmověho-komediálneho náboja, energie, vitality a kreatívnych výbojov výnimočnej kameramanskej osobnosti Karla Slacha k jeho tohtoročným osemdesiatym narodeninám, uvádza kurátorka Pavlína Vogelová, ktorá veľmi skúsene zostavila dynamickú fotografickú kolekciu autora, celý život pozerajúceho na svet cez objektív.

---

Otvorené denne okrem pondelka 12:00 - 19:00, vstupné 2€

Výstava sa koná v rámci Mesiaca fotografiePozrite si kompletný program festivalu.

---

Karel Slach po maturite (1958) pokračoval 2 roky na Učňovskej škole družstva Fotografia (ateliér Šechtl) v Tábore. Potom študoval kameru na FAMU (1961 – 1965). S D. Hanákom tu natočil cvičenie Zimovisko cirkusov (1963).Po absolvatóriu a vojenskej službe pracoval s režisérmi D. Hanákom a D. Trančíkom v Štúdiu KF v Bratislave. Sám natočil Interview v metelici (1968) kde spolupracoval s Milanom Lasicom, Júliusom Satinským a Zorou Kolínskou.V 70. rokoch točil pre Divadlo na provázku v Brne. Počas kariéry sa stretol s množstvom režisérov, vedľa už uvedených s P. Kudelom, F. Lukášom, D. Šišovičom, V. Polesným, D. Vihanovou, J. Hádkovou a inými.

Režiséri ho pozívajú pre schopnosť kamerou pohotovo zachytiť dej, jemu vlastným spôsobom, ktorým dodáva emocionálny náboj a hĺbku.Slach ako dlhoročný návštevník letných filmových škôl a aktívny klubový divák natočil zberný dokument Klubáci a školáci (2007), v ktorom spomienkami pamätníkov evokoval históriu filmového klubového hnutia od konca 50. rokov po dnešok.

 

 

 

 

Odporúčame

Bratislava počas vypuknutia SNP

St 17.8.2022 / Bratislava

TIP

Vo výklade: Ivan Matušík - Zuckermandel

1.8.2022 - 4.9.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Elvis

Cinema City Aupark / Cinema City E...

TIP

Boban Marković Orkestar + Vidiek: Hrajte trúbky tour

Ne 4.9.2022 / Majestic music club

TIP