výstava
Dominik Hlinka: Autocalypse

Súčasťou tohtoročnej festivalovej ponuky Kultúrneho leta 2021 sú aj výstavy. Aktuálne môžete jednu z nich vidieť v CO kryte Divadla P. O. Hviezdoslava. Výstava doktorandskej práce mladého umelca Dominika Hlinku s názvom Autocalypse potrvá do 19. septembra.

Táto akcia sa konala v minulosti

Maliar a vizuálny umelec Dominik Hlinka do svojej praxe aktívne zapája súčasné technológie. Nie je tomu inak ani v jeho aktuálnej výstave Autocalypse, ktorú si môžu návštevníci pozrieť v nevšednom priestore bývalého CO krytu DPOH.

Spolupráca s mestskou organizáciou BKIS vznikla na základe výzvy tzv. Open call „Ako výtvarník mám skúsenosti s rôznymi grantovými programami. Väčšinou je to však o tom, že čakám dlhú dobu na vyhodnotenie a niekedy nedostanem ani odpoveď alebo sa k nej musím dopracovať komplikovaným spôsobom. Bol som pozitívne prekvapený rýchlou a ústretovou komunikáciou zo strany BKIS,“ hovorí Dominik Hlinka. Z priestoru CO krytu bol autor výstavy od začiatku nadšený. „Má silný "spirit". Hneď som si v hlave projektoval svoju výstavu v tomto priestore," spomína umelec. Všetky vystavené obrazy zobrazujú auto, ktoré autor poňal ako metaforu. „Vychádzam najmä z populárnej kultúry a filmov, v ktorých je zachytený prísľub takzvaného autonómneho vozidla. Veľmi ma napríklad zaujalo, ako v seriáli Knight Rider komunikuje herec David Hasselhoff so svojim autom – Kittom a ako Kitt prezentuje svoje vlastné pocity. Čiže v súvislosti s takzvanými „múdrymi autami“ a sľubovanej budúcnosti vyťahujem rôzne kultové autá a dávam ich do inej pozície," opisuje svoj zámer výstavy D. Hlinka.

Na návštevníka tak čaká originálna výstava mladého umelca, ktorej cieľom je spojenie maliarskej tvorby so svetom nových technológií a internetu. Výstava je prístupná od utorka do nedele v čase od 16.00 – 19.00. 

Viac o programe Kultúrne leto 2021

Odporúčame

Marky Ramone

Ut 12.7.2022 / Majestic music club

TIP

Quo vadis, Aida?

20.1.2022 - 25.1.2022 / Kino Lumière

TIP

Francúzska depeša: Liberty, Kansas evening sun

20.1.2022 - 26.1.2022 / Kino Lumière

TIP

Gopnik Party vol.2

So 26.3.2022 / Majestic music club

TIP