výstava
Predaukčná výstava charitatívneho aukčného salóna APPA
Charitatívny aukčný salón občianskeho združenia Asociácie pomoci postihnutým - APPA spojí umenie a charitu už po trinásty raz. Opäť ponúkne to najlepšie zo súčasnej slovenskej tvorby. Kolekciu umenia tento rok reprezentuje 61 výtvarných diel, ktoré do dražby venovalo 47 popredných slovenských umelcov. Vstup je voľný.
Táto akcia sa konala v minulosti

Výstava diel 13. ročníka charitatívnej dražby Asociácie pomoci postihnutým - APPA v historickej budove bývalej cvernovej továrne Pradiareň 1900 sa koná od 14. do 21. novembra.

Jej súčasťou bude komentovaná prehliadka dražených diel 15. novembra, ktorou bude sprevádzať Nina Gažovičová z Aukčnej spoločnosti SOGA.

Vstup je voľný.

Otváracie hodiny: 12.00 - 18.00 hod. (vrátane víkendu)

Aukcia je realizovaná v spolupráci s Nadáciou TA3 a Aukčnou spoločnosťou SOGA. APPA výťažkom z dražby podporí šesť rodín s telesne znevýhodneným dieťaťom alebo dospelým, ktorým zabezpečí pokrytie ich aktuálnej potreby (rehabilitácie, pomôcky, špeciálne terapie).

Živá aukcia sa bude konať v priestoroch SNG na Riečnej 1 v Bratislave v stredu 22. novembra.

Záujemcovia si počas galavečera, ktorým ich bude sprevádzať moderátorka Soňa Müllerová, môžu vydražiť niektoré z celkovo 61 diel od 47 popredných slovenských výtvarníkov.

Licitáciu diel bude mať na starosti už tradične Nina Gažovičová.

Akcia je na pozvánky. Ak si želáte zúčastniť sa na podujatí, kontaktujte APPA.

Živej aukcii bude predchádzať online aukcia. Dražiť sa bude počas jedného týždňa od 14. do 21. novembra v rámci platformy Aukčnej spoločnosti SOGA.

Za dvanásť ročníkov charitatívneho projektu APPA poskytla 83 rodinám s telesne znevýhodneným členom finančnú výpomoc spolu vo výške 308 693 eur na nevyhnutné potreby, ktoré zlepšili kvalitu ich života.

Doteraz sa dražilo 531 umeleckých diel. Všetky informácie, ako aj príbehy detí a dospelých, ktorým je venovaná tohtoročná pomoc, nájdete na webe aukcie.

 

 

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor občianske združenie Asociácia pomoci postihnutým - APPA. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Roller a Lehocká pre národnú galériu (dar Tatra banky do zbierok SNG)

24.11.2023 - 14.1.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Generácia Z: Sused, ktorého nechcem

Ne 10.12.2023 / DPOH

TIP

Archív skrytých významov: Pavel Dias, Tibor Huszár, Karina Golisová

4.11.2023 - 18.2.2024 / GMB - Pálffyho palác

TIP

Divadlo SkRAT: Mono Fričová / Burgr / Chalmovský

Št 7.12.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP