výstava
Attila Duncsák: Evokácia

Z umeleckej tvorby výtvarníka Attilu Duncsáka sa otvára dočasná výstava v Bratislave v Brämerovej kúrie Slovenského národného múzea – Múzea kultúry Maďarov na Slovensku. 

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
20.10.2021 17:00, St

Kurátorom výstavy je Arnold Feke.

Vystavené diela vznikli v rôznych obdobiach tvorby Attilu Duncsáka, čomu nasvedčujú aj štýlové rozdiely, takže o tomto výbere možno povedať, že je trochu eklektický. Väčšina jeho obrazov sú figurálne kompozície, ale často experimentuje aj s technikou koláže. Pracuje s akrylovými temperami, maľuje najmä na drevovláknitú dosku.

Attila Duncsák je od roku 2014 členom Spolku maďarských tvorivých umelcov na Slovensku. Mal niekoľko samostatných výstav v Užhorode, Košiciach, Prahe, Bratislave, Dunajskej Strede, Komárne, Budapešti, Debrecíne a Győri. Kolektívnych výstav sa zúčastnil okrem iných v Moskve, Petrohrade a Kyjeve, vo Francúzsku v Saint Micheli, Hirsone a Bessane, na ostrove Tenerife, v holandskom Gorincheme, v belgickom hlavnom meste Bruseli, v Maďarskej národnej galérii a na Maďarskej akadémii v Ríme.

Odporúčame

Zóna záujmu

6.7.2025 - 8.7.2025 / Kino Lumière

TIP

Kronika večných snílkov

Amfiteáter Pezinok / Kino Lúky /...

TIP

Drum circle: Rytmický orchester pre každého

Št 10.7.2025 / Letná čitáreň Medická záhrada

TIP

VENI Ensamble : "In C" Terry Riley

Pi 5.9.2025 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác

TIP