výstava
Alojz a Tamara Klimovci
Alojz Klimo a Tamara Klimová boli dvojicou, ktorá žila a tvorila – spoločne a každý sám. Ich ľudské a tvorivé cesty, ktoré sa spojili na začiatku dávnych päťdesiatych rokov a rozdelila ich až smrť, bežali paralelne popri sebe, raz sa približovali, pretínali, inokedy vzďaľovali – možno ako línie, rovnobežky i rôznobežky na ich obrazoch.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
16.07.2020 18:00, Št

Občas vedeli vykresliť trochu bizarné obrazce, neraz zvláštne rozvoľnené a idúce proti exaktným pravidlám umenia geometrie, ku ktorému ich početní historici a kritici umenia zvykli priraďovať.

Stali sa klasikmi nášho novodobého umenia – obdobia neskorej avantgardy voľne plynúcej do postmoderny, ich diela by sme určite našli v prehľadoch, učebniciach či stálych expozíciách nášho novodobého umenia (ak by boli... resp. keď budú...).

Ale ako to už s klasikmi býva, hlavne potom, čo sa ich dielo uzavrie, vystúpia síce na pomyselný piedestál, ale nie je ich odtiaľ veľmi vidieť. Som však presvedčená o tom – hlavne v prípade diela Alojza Klimu, že ide o dielo mimoriadne živé, ktoré určite osloví aj dnešného diváka s novými vizuálnymi skúsenosťami.

Katarína Bajcurová

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Galéria 19. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Snívaj !?

24.9.2020 - 29.11.2020 / GMB - Mirbachov palác

TIP

The Brand New Heavies

St 18.11.2020 / Majestic music club

TIP

Na krásnom modrom Dunaji

Kino Pezinok / Kino Záhoran

TIP

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka

TIP