vážna hudba
Viva Musica! Emily D’Angelo - vypredané
Kanadská mezzosopranistka Emily D‘Angelo patrí k najvýraznejším zjavom súčasného vokálneho umenia.
Táto akcia sa konala v minulosti

Už ako 21-ročná debutovala v produkcii Mozartovej opery Figarova svadba na festivale v talianskom Spolete a v priebehu nasledujúcich rokov sa raketovo etablovala ako jeden z najzaujímavejších a najväčších operných talentov svojej generácie. Spievala v Metropolitnej opere v New Yorku, v Teatro alla Scala v Miláne, v Operách v Londýne, Paríži, Berlíne, Mníchove či Zürichu a presadila sa aj na prestížnych koncertných pódiách a festivaloch.

V Bratislave sa Emily D’Angelo predstaví po prvýkrát, spolu s americkou klaviristkou Sophiou Muñoz.

Dramaturgia koncertu bude nadväzovať na jej debutový album enargeia, ktorý vyšiel v roku 2021 vo vydavateľstve Deutsche Grammophone. Namiesto pozlátka a efektnosti, ktoré často sprevádzajú debutové nahrávky, poňala D‘Angelo svoj debut ako hlbokú poetickú výpoveď. Časť repertoáru z tohto albumu zaznie aj na koncerte v rámci festivalu Viva Musica!, ktorý sa uskutoční v nádherných priestoroch novozrekonštruovanej Slovenskej národnej galérie.

Hudbu stredovekej intelektuálky a vizionárky Hildegardy z Bingenu či súčasných amerických autoriek Missy Mazzoli a Sarah Kirkland Snider doplní tvorba Arnolda Schönberga, Aarona Coplanda, Cecilie Livingston, Florence Price, Rebeccy Clarke, Fanny Mendelssohn či Randyho Newmana. Okrem sugestívnych a silných poetických textov je jednotiacim prvkom takto široko poňatej dramaturgie hudobná podoba melanchólie, pocitu túžby, smútku či beznádeje, ale aj pokory a vnútornej sily.

Emily D’Angelo / mezzosoprán
Sophia Muñoz / klavír

Vstupné: predpredaj 25€

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2023. Pozrite si kompletný program.