vážna hudba
Sean Shibe (GB)
Škótsky gitarista Sean Shibe je prototypom súčasného mladého umelca, ktorý rúca akékoľvek zaužívané klasické stereotypy.
23.07.2024, Ut
Ponton, Tyršovo nábrežie
20:00

Tento absolvent Royal Conservatory of Scotland a Kunst-Universität v Grazi je právom označovaný za jedného z najlepších a najuniverzálnejších gitaristov mladej generácie, ktorý hranice vlastného interpretačného majstrovstva posúva každým svojím koncertom a novým albumom (Broken Branches, Profesión, Lost & Found, softLOUD).

Shibe je zanieteným propagátorom súčasnej hudby a je známy najmä svojím inovatívnym prístupom k hre na klasickej a elektrickej gitare či renesančnej lutne. Jeho repertoár zahŕňa široké spektrum diel naprieč storočiami, žánrami a interpretačnými prístupmi. Nájdeme v ňom pôvodnú tvorbu pre gitaru z rôznych období, nevšedné autorské transkripcie, ale aj odraz jeho vášne pre uvádzanie súčasnej hudby.

Sean Shibe je držiteľom niekoľkých prestížnych ocenení (ECHO Rising Star, OPUS Klassik, BBC New Generation Artist, Royal Philharmonic Society Young Artist Award, Leonard Bernstein Award, nominácia na Grammy a ď.) a v súčasnosti zároveň pôsobí ako profesor hry na gitare na Guildhall School of Music & Drama v Londýne.

Do Bratislavy príde s originálnym programom, v rámci ktorého predstaví diela pre klasickú a elektrickú gitaru počnúc tvorbou Hildegardy z Bingenu, cez diela Johanna Sebastiana Bacha, Agustina Barriosa Mangoréa až po ikonické mená hudby 20. a 21. storočia ako Sofia Gubajdulina, Olivier Messiaen, Steve Reich či Thomas Adès.

Program:
Bach, Gubajdulina, Mangoré, Adès, Messiaen, Reich a ďalší
Účinkuje:
Sean Shibe / klasická & elektrická gitara

Vstupné: predpredaj 29€

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2024. Pozrite si kompletný program.