vážna hudba
Ľubomír Gašpar feat. Adam Ben Ezra & NANOVO ensemble
Cimbalista a kontrabasista Ľubomír Gašpar odohrá spolu s multiinštrumentalistom Adamom Benom Ezrom na Nádvorí Starej radnice špeciálny program, ktorý vznikol na objednávku festivalu. Koncert je súčasťou obľúbených open-air koncertov s podtitulom Hudobné záhrady.
01.08.2024, Št
20:00

Slovenský cimbalista a kontrabasista Ľubomír Gašpar je klasicky vyštudovaným hudobníkom s bohatými žánrovými presahmi od klasickej hudby, cez jazz až po world music. Držiteľ ocenenia Radio-Head Award za album The Point of View spolupracuje so špičkovými domácimi a zahraničnými umelcami z rôznych hudobných oblastí (Roby Lakatos Ensemble, SOLE, Manuša, Ľubomír Gašpar Cimbal Project). Multižánrové smerovanie sa odráža aj v jeho autorskej tvorbe, ktorá je práve vďaka tomu veľmi farebná a pestrá.

Na koncerte predstaví cimbal ako jedinečný sólový nástroj plný kontrastov a farieb v sprievode vynikajúceho sláčikového orchestra NANOVO ensemble pod vedením Karolíny Krigovskej. „Tento program vznikol špeciálne pre festival Viva Musica!. Bolo mojou túžbou zahrať si na tomto festivale a o to viac sa teším, že sa to udeje v spolupráci s fenomenálnym kontrabasistom a multiinštrumentalistom Adamom Ben Ezrom na 20. výročí festivalu,“ priblížil koncert Ľubomír Gašpar.

„Spolupráca s Ľubomírom je pre mňa veľkou radosťou. Teším sa na objavovanie spoločných presahov medzi našimi hudobnými štýlmi a verím, že tento koncert bude nezabudnuteľným zážitkom pre bratislavské publikum,“ doplnil Adam Ben Ezra.

Koncert sa uskutoční na historickom Nádvorí Starej radnice – na mieste, kde sa pred dvadsiatimi rokmi v auguste 2005 uskutočnil vôbec prvý koncert festivalu Viva Musica!, vtedy ešte pod názvom Hudobné záhrady Bratislavy.

Účinkujú:
Ľubomír Gašpar / cimbal
Adam Ben Ezra / kontrabas
NANOVO ensemble
Karolína Krigovská / umelecké vedenie

Vstupné: predpredaj 29€

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2024. Pozrite si kompletný program.