vážna hudba
Daniš, Janoška, Karvay, Kuschnir & Orchester Viva Musica!
Na záverečnom koncerte si budú môcť návštevníci vychutnať virtuózne umenie a vzájomnú súhru huslistov Dalibora Karvaya, Karola Daniša, Ondreja Janošku a ich profesora z čias štúdií vo Viedni a v Grazi, Borisa Kuschnira, v sprievode Orchestra Viva Musica!.

Dalibor Karvay, Karol Daniš a Ondrej Janoška sú výnimoční huslisti, ktorí reprezentujú to najlepšie z husľového majstrovstva v rámci mladšej generácie slovenských interpretov. Všetci traja študovali hru na husliach v triede profesora Borisa Kuschnira, s ktorým si teraz po prvýkrát spolu zahrajú na jednom pódiu.

Boris Kuschnir je dnes už legendárnym profesorom hry na husliach, pod ktorého vedením vyrástli najväčšie hviezdy svetovej husľovej hry ako napríklad Julian Rachlin, Nikolaj Szeps-Znaider, Alexandra Soumm či aktuálne vychádzajúca hviezda María Dueñas. Na jeho skvelé pedagogické pôsobenie odkazujú aj bohaté umelecké aktivity a úspechy jeho slovenských absolventov. Všetci traja sa venujú sólovým či komorným hudobným projektom a každý z nich spojil svoju kariéru aj s významným telesom: Dalibor Karvay pôsobí ako koncertný majster orchestra Wiener Symphoniker, Karol Daniš je koncertným majstrom v orchestri Grazer Philharmoniker / Oper Graz a Ondrej Janoška je členom svetoznámeho zoskupenia Janoska Ensemble. 

„Veľmi sa teším, že sa 15. augusta na jednom pódiu stretnem s mojimi tromi bývalými študentmi, ktorí sú dnes už slávnymi huslistami, a že si spolu zahráme v rámci tohto špeciálneho koncertu,“ povedal prof. Kuschnir.

Na Viva Musica! festivale zaznie v ich podaní exkluzívny program zložený z diel Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, Piotra Iľjiča Čajkovského, Henryka Wieniawskeho či Franza Waxmana pre sólové husle, dvoje a štvoro huslí v sprievode Orchestra Viva Musica!.

Program:
Bach, Vivaldi, Čajkovskij, Wieniawski, Waxman a ďalší

Účinkujúci:
Karol Daniš / husle
Ondrej Janoška / husle
Dalibor Karvay / husle
Boris Kuschnir / husle
Orchester Viva Musica!
Pavel Bogacz ml. / umelecké vedenie

Vstupné: predpredaj od 29€/39€

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2024. Pozrite si kompletný program.