vážna hudba
Viva Musica!: Aurum Quartet
Koncert klarinetového kvarteta Aurum Quartet ponúkne jedinečný hudobný zážitok spojený s možnosťou bližšie sa zoznámiť s klarinetom ako nástrojom so špecifickým a zvukovo bohatým svetom. Vstup voľný.
Táto akcia sa konala v minulosti

Zoskupenie vzniklo na pôde Konzervatória v Bratislave a jeho členmi sú absolventi a pedagógovia tejto inštitúcie. Kvarteto účinkuje v zložení Albín Blaho (1. klarinet), Šimon Štímel (2. klarinet), Martina Lišková (3. klarinet) a Jozef Eliáš (basklarinet). Členovia kvarteta sú zároveň aj členmi ďalších umeleckých telies – Slovenskej filharmónie, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a Orchestra Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Súbor sa od svojho vzniku v roku 2020 predstavil na množstve koncertov doma i v zahraničí. Medzi najvýznamnejšie zahraničné spolupráce patrí novoročný koncert Slovenského inštitútu v Berlíne, koncert na medzinárodnom festivale Terras Sem Sombra v Portugalsku, koncert na Slovenskom inštitúte vo Viedni či umelecké turné v Kuvajte.

V roku 2021 vydal Aurum Quartet debutové CD s názvom Ouverture, na ktorom predstavil rôzne skladby klasickej hudby v zvukovo netypickej, ale o to zaujímavejšej úprave pre klarinetové kvarteto. Medzi ďalšie dôležité umelecké aktivity kvarteta patrí aj uvádzanie skladieb súčasných autorov. V naštudovaní tohto zoskupenia zazneli premiéry diel skladateľov Ľuboša Bernátha, Mariána Zavarského či Aleksandry Gudkovej. 

Albín Blaho / 1. klarinet
Šimon Štímel / 2. klarinet
Martina Lišková / 3. klarinet
Jozef Eliáš / basklarinet

Koncert sa koná v rámci série Hudobné záhrady.

Vstup voľný

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2023. Pozrite si kompletný program.