film
Kandidát

Hlavu štátu (ne)volíte vy. Film Kandidát ukazuje veľkú moc médií, ktoré manipulovaním s udalosťami môžu ovplyvňovať celý svet.

Táto akcia sa konala v minulosti

Produkcia Azyl a Continental film prinášajú celovečerný film Kandidát, štylizovaný cynický thriller s prvkami čiernej komédie na motívy knihy Kandidát – Denníky z odpočúvania od Maroša Hečka a Michala Havrana. Dej je situovaný na Slovensku, kde prebieha kampaň na prezidenta republiky. Adam Lambert, reklamný mág a bonviván je prinútený silnou finančno-politickou skupinou urobiť kampaň na nezávislého kandidáta z ľudu Petra Potôňa. Jeho nervy sú však po zvláštnom rozchode s manželkou, ktorý si Lambert nechce stále priznať, v dezolátnom stave a na stretnutí šéfov agentúr v reklamnom klube sa staví o celý svoj majetok, že z neznámeho Petra Potôňa urobí prezidenta. Čo je ochotný pre túto stávku urobiť, je hlavnou príbehovou líniou filmu.

Kandidát (Kandidát), Slovensko / Česká republika, 2013, 106 min.
Réžia:
Jonáš Karásek
Hrajú: Marek Majeský, Roman Luknár, Michal Dlouhý, Michal Kubovčík, Monika Hilmerová, Pavel Nový, Milan Chalmovský, Ján Jackuliak, Pavel Slabý, Lukáš Pelč, Dušan Vicen, Michal Havran

12+

Oficiálna stránka filmu

Odporúčame

Záhradkové desatoro s Tomášom Abelom

8.4.2026 - 11.11.2026 / Ekocentrum Čunovo

TIP

Pán Nikto proti Putinovi

Kino Nostalgia / Kino Záhoran / E...

TIP

Klub za Zrkadlom: Bad Karma Boy + Walter Schnitzelsson

Pi 17.4.2026 / DK Zrkadlový háj

TIP

Veľká noc v umení

Kino Nostalgia / Kino Lumière

TIP