kultúrny dom
Kamel Klub - Karloveské centrum kultúry
Molecova ul. 2, 84104 Bratislava

Karloveské centrum organizuje pravidelné aktivity pre verejnosť. Dramaturgia zahŕňa koncerty, filmové premietania, divadlo, tančiarne, akcie pre deti, festivaly, kurzy, komunitné podujatia, plesy, rôzne prenájmy.

Filmový klub Kamel

Z iniciatívy mestskej časti a deficitu filmového umenia po zrušení jediného miestneho kina Istota, v r. 2015 vznikli večery pri kine. V Kamel klube môžete vidieť premietania pre deti o 10.00 h a o 19.00 h pre dospelých. Dramaturgiu organizátori zostavujú spoločne s Asociáciou slovenských filmových klubov a premietajú prevažne domácu, európsku a animovanú kinematografiu pre deti. Tituly, ktoré bolo možné doposiaľ vzhliadnuť: Eva Nová, Anton Srholec, Koza, Ťažká voľba, Prežijú len milenci, Saint Laurent, Teória všetkého, Revenant: Zmŕtvychvstanie, Interstellar, Pieseň mora, Amy a mnoho ďalších. Vstupné 3€/na detské premietania sprievod vstup voľný.

Hudobný klub Kamel

Hudobný klub Kamel vznikol ako platforma pre sprostredkovanie koncertného umenia v Karlovej Vsi z iniciatívy mestskej časti Karlova Ves. Karloveské centrum kultúry sa za posledné obdobie snaží odosobniť a rebrandovať z pozície na pohľad upätej samosprávnej inštitúcie a ponúkať rôznorodé, mladé a atraktívne umenie rôzneho druhu. Jedným z nástrojov ako prilákať mladú generáciu do starého kulturáku je aj nová dramaturgia, ktorou je aj platforma Hudobný klub Kamel. Podporiť hudobný klub už prišli Geišbergovci, Anita Soul, Peter Lipa, Janais, Medial Banana, The Rockefellas, FEELME a ďalší. Vstupné 4€/6€/10€/iné.

Karloveská tančiareň

Pravideľne jedna nedeľa v mesiaci o 17:00 je venovaná tanečnej zábave a posedeniu s rovesníkmi a so živou hudbou. Karloveská tančiareň je obdobným, ale vynoveným formátom predchádzajúceho "Čaju o piatej”. Vstupné 3 € a uvítací nápoj pre každého návštevníka zdarma.

Detské nedele

Pre najmenších je pripravená séria detských rozprávok a cirkusových predstavení. Jednu vybranú nedeľu v mesiaci o 10:00 budú môcť zažiť tematické divadielká alebo si vyskúšať a zažiť môžu aj ako sa robí novodobý cirkus spolu s hercami a lektormi z karloveského OZ CirKus-Kus. Vstupné pre deti 3 €, sprievod vstup voľný.