Zlokot, Dunaj, Michael Kocáb, Polemic, Chiki Liki Tu-a, The Youniverse, Bratři Orffové a mnoho iných na tohtoročných Vrbovských vetroch.
Slovenská superskupina Zlokot ohlasuje návrat na koncertné pódiá a urobí tak vo veľkom štýle. Už v sobotu 5. júla odohrá špeciálny koncert na festivale Vrbovské vetry. Fanúšikovia tak budú mať jedinečnú príležitosť zažiť piesne z aktuálneho albumu "Vata" prvýkrát naživo.
„Je to nahrávka, ktorá klame obalom i tichom, ktoré jej vydanie sprevádzalo. Zároveň je to prvý album od úmrtia úžasnej Stanky. Vlastne, nikto už nečakal, že Zlokot po všetkých tých udalostiach ešte niekedy niečo nahrá a zrazu bum – vydali Vatu a mne padla sánka. Hneď som si povedal, že túto kapelu a jej energiu musím dostať na Vetry. A ono sa to podarilo,“ teší sa z bookingu hlavný organizátor festivalu, Branislav Jobus.
Zlokot na novinke, ktorá je venovaná bývalej členke Stanke Apfelovej, opäť spája rap, punk, elektroniku s intímnymi výpoveďami, no zároveň prináša aj novú náladu, vyzretú, osobnú a miestami až nečakane vrúcnu. Kapela na štadióne vo Vrbovom vystúpi v trojici: Losos (gitara a basa), Lyrik H (rapy a spevy) a Ema Kakarová (bicie) a so svojimi novými skladbami uzavrie 19. ročník festivalu, ktorého podtitul znie „Vetry česko-slovenského priateľstva“.
„Kde inde by sme mali spraviť náš koncertný výkop so známymi hitmi a novými peckami, ako na futbalovom štadióne vo Vrbovom. Ak sa spojí energia publika, v ktorom bude istotne kopec otvorených hláv a sŕdc, s našou energiou, veríme, že bude husacina. Myslím tá na koži,“ hovorí Lyrik H, frontman kapely.
Okrem kapely Zlokot sa návštevníci Vrbovských vetrov môžu tešiť na českú legendu Dunaj, na Michala Kocába, ktorý vystúpi s Karpatskými Chrbátmi, na Polemic, Chiki Liki Tu-a, The Youniverse, ale aj na skupinu Bratři Orffové či charizmatického člena Walk Choc Ice a Blue Effect, Honzu Křížka.
Súčasťou Vetrov bude aj krst a koncertná premiéra projektu Jobusovky – piesne o knihách Jobusových. Tie zaznejú v rockovej verzii v zostave Marián Slávka (bicie), Filip Hitrich (basgitara), Braňo Jobus (gitara a spev) a Braňova manželka Lenka (spev).
„Už skoro dve desaťročia, od kedy som sa dobrovoľne stal abstinentom, si každoročne plním niekoľko snov. A práve Vetry spoločne s knižkami, ktoré tvorím, patria k mojim najväčším splneným snom. Byť na Vetroch je pre mňa ako byť doma – doma s rodinou, priateľmi a obľúbenou hudbou,“ priblížil vzťah k festivalu jeho autor Branislav Jobus.
Na festivale samozrejme nebudú chýbať ani recesistické disciplíny ako Formula Nula, Lov na krokodíla či už legendárne Preteky na húpacích koňoch. A aby sa deti necítili ako na dovolenke s dospelými, čaká ich v nedeľu (6.7.) samostatný detský festival Huncútko, na ktorom vystúpi Marián Čekovský, Bubo Džudžo a možno sa objaví aj milovaný muflón Ancijáš.
Vstupné: predpredaj 26€ / dieťa do 13 rokov 3€