koncert
Živé kvety - krst albumu

Salto na rozlúčku je názov najnovšieho, v poradí 11. štúdiového albumu kapely Živé kvety, ktorý vychádza pod značkou Slnko records. Prídu ho pokrstiť do .klubu pod lampou.

05.10.2019, So


Salto na rozlúčku
"Všetky pesničky sme nahrávali v súčasnej šesťčlennej zostave. Oproti minulým nahrávkam tu vo väčšej miere využívame husle a rôzne klávesové nástroje (napr. Hammond organ), po 20. rokoch zaznie bendžo alebo aj celkom nové zvuky (zvonkohra, ukulele, mandolína). Na albume účinkujú aj nasledovní hostia: Martin Burlas (gitara, syntetizátor), Přemysl „Chip“ Máčel (klarinet), Robo Pospiš (spev, syntetizátor), Marián Džubák (gitara, spev).

Album vznikol na farme v Zemianskych sadoch za pomoci Mariána Džubáka v lete 2018 a na jar 2019 v štúdiu Real Music House. Dvojica Robo Pospiš a Martin Sillay sa taktiež spolupodielali na celkovej hudobnej produkcii. Autori obalu sú Cyril Blažo a Martin Kochan, o grafický dizajn sa postaral Palo Bálik."

Živé kvety 
založili herečka Lucia Piussi (spev, gitara) a novinár Peter Bálik (gitara), ktorí sa medzičasom vypracovali na dokonalý tvorivý tandem.

Fungovanie kapely bolo v minulosti úzko spojené s kultovým bratislavským divadlom Stoka, kde kapela okrem tvorby hudby pre niektoré z divadelných hier nahrala svoj album Sloboda a odohrala niekoľko desiatok nezabudnuteľných koncertov.

FB event

Odporúčame

Studená vojna

Ne 29.9.2019 / Kino Lumière

TIP

Ľubo Stacho / Svetlo a citlivá vrstva

20.6.2019 - 13.10.2019 / GMB - Pálffyho palác

TIP

Indietronica

Pi 4.10.2019 / Dunaj˜

TIP

Mäss: Dinamarca (CH)

Pi 20.9.2019 / Sun Deck

TIP