koncert
Už jsme doma (CZ) + Zabiť Františka
Česká undergroundová skupina Už jsme doma v Kulturáku. Špeciálnym hosťom celého večera bude talentovaný pesničkár Samuel Kovalčík alias Zabiť Františka.
Táto akcia sa konala v minulosti

Harmonogram:
20:00 Zabiť Františka
21:00 Už Jsme Doma

Kapela Už jsme doma vznikla v Tepliciach v roku 1985. Asi po pol roku do kapely prišli Miroslav Wanek a Romek Hanzlík z legendárnej punkovej skupiny FPB. Hudba UJD je už od počiatkov punkovo priamočiara, no pritom veľmi rafinovane prepracovaná po kompozičnej ako aj textovej stránke. Typický je zvuk trúbky, zbory, neuveriteľné tempo a živé vystúpenia, ktoré navyše oplývajú nespútanou energiou a humorom.

Predovšetkým vďaka svojej originalite, ale aj nezlomnej vôli, prenikli UJD po roku 1989 do európskych klubov a vzápätí aj na severoamerický kontinent, do Japonska či na Nový Zéland. V USA a Kanade odohrali viac než 600 koncertov. Fanúšikov však majú prakticky po celom svete.

UJD často podnikajú exkurzie do ďalších oblastí umenia. Pravidelne spolupracujú napríklad s Aurelom Klimtom na hudbe k jeho animovaným filmom a k divadlu. Miroslav Wanek bol za hudbu k filmu Fimfárum Jana Wericha nominovaný na Českého leva.

Zloženie kapely:
Miroslav Wanek - gitara, klávesy, spev
Pepa Červinka - basa, spev
Adam Tomášek - trúbka, spev
Vojtěch Bořil - bicie, tlesk, brek
Martin Velíšek - štetce

Za hudobným projektom Zabiť Františka stojí gitarista, spevák a skladateľ Samuel Kovalčík, ktorý na hudobnej scéne začínal v už nefungujúcej popradskej kapele The Kowal Chicks.

Na rozdiel od rockovejšej tvorby skupiny The Kowal Chicks projekt Zabiť Františka charakterizuje poctivé, pocitovo intímne pesničkárstvo. Samuel buduje skladby okolo svojich vlastných nápadov, ktoré potom sám naspieva a zhudobní. Táto novonadobudnutá samostatnosť zároveň poskytuje priestor pre osobnejší a farebnejší monológ.

Vstupné: predpredaj 15 Eur / na mieste 17 Eur

 

Odporúčame

Nemé tajomstvá

So 9.12.2023 / SĽUK

TIP

Jeanne du Barry - Kráľova milenka

Kino Film Europe / Cinema City Eurovea

TIP

Tradičná burza minerálov a skamenelín

So 16.12.2023 / Prírodovedné múzeum SNM

TIP

Hlavný vianočný trh

24.11.2023 - 31.12.2023 / Hlavné námestie, Františkánske...

TIP