koncert
festival
Tribute to Freedom - Pocta slobode

11. ročník koncertov na hrade Devín: tento rok budú koncerty Tomáša Klusa, Simy Martausovej a Vlasty Redla.

Táto akcia sa konala v minulosti

Podujatie Tribute to Freedom - Pocta slobode,koncert na hrade Devín, je už od  roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v  Bratislave, s presahom na celé Slovensko.
Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších  historických miest strednej Európy. Táto mohutná dominanta je nielen  symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí. Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli  Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov. 


Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona... Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva  pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Účinkujúcimi na tohtoročnom 11. ročníku festivalového koncertu,  budú významní umelci českej a slovenskej hudobnej scény –  umelec a jedna z najväčších hviezd českej hudobnej scény Tomáš Klus so svojou skupinou, dnes jedna z najvýznamnejších slovenských speváčiek Sima Martausová  so svojou skupinou, legenda českej folkovej scény Vlasta Redl so svojou skupinou a ĽH Ekonóm a Rozkazovači z Očovej, ktorí svojou tvorbou prinesú návštevníkom mimoriadny umelecký zážitok.

Program:
Výstava k 30. výročiu páru Železnej opony

Tomáš Klus
Sima Martausová
Vlasta Redl
ĽH Ekonóm a Rozkazovači z Očovej,

Program Kultúrneho leta a hradných slávností 2019

----------

Vstupné: 9,00 EUR


Odporúčame

Ostrým nožom

So 29.2.2020 / Kino Lumière

TIP

Kabaret Nvota+Žiška – Štvrtá tretina

St 1.4.2020 / Divadlo v podpalubí

TIP

Veda v divadle

Št 5.3.2020 / Štúdio 12

TIP

Panikári - chlapská odpoveď na Klimaktérium

27.2.2020 - 27.4.2020 / Dom kultúry Ružinov

TIP