koncert
festival
Tribute to Freedom - Pocta slobode

11. ročník koncertov na hrade Devín: tento rok budú koncerty Tomáša Klusa, Simy Martausovej a Vlasty Redla.

Táto akcia sa konala v minulosti

Podujatie Tribute to Freedom - Pocta slobode,koncert na hrade Devín, je už od  roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v  Bratislave, s presahom na celé Slovensko.
Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších  historických miest strednej Európy. Táto mohutná dominanta je nielen  symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí. Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli  Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov. 


Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona... Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva  pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Účinkujúcimi na tohtoročnom 11. ročníku festivalového koncertu,  budú významní umelci českej a slovenskej hudobnej scény –  umelec a jedna z najväčších hviezd českej hudobnej scény Tomáš Klus so svojou skupinou, dnes jedna z najvýznamnejších slovenských speváčiek Sima Martausová  so svojou skupinou, legenda českej folkovej scény Vlasta Redl so svojou skupinou a ĽH Ekonóm a Rozkazovači z Očovej, ktorí svojou tvorbou prinesú návštevníkom mimoriadny umelecký zážitok.

Program:
Výstava k 30. výročiu páru Železnej opony

Tomáš Klus
Sima Martausová
Vlasta Redl
ĽH Ekonóm a Rozkazovači z Očovej,

Program Kultúrneho leta a hradných slávností 2019

----------

Vstupné: 9,00 EUR


Odporúčame

Poklady Židovského múzea v Prešove

14.6.2019 - 6.10.2019 / Židovské komunitné múzeum

TIP

Korben Dallas / Bazén tour + David Stypka & Bandjeez (CZ)

Št 7.11.2019 / Majestic music club

TIP

Bratislava v pohybe 2019

1.10.2019 - 25.10.2019 / Bratislava

TIP

Filmový festival Inakosti 2019

16.10.2019 - 21.10.2019 / Kino Lumière

TIP