koncert
The Tiger Lillies (UK)
Originálny temný kabaret v tom najlepšom prevedení. Britské trio The Tiger Lillies predstaví na svojom premiérovom vystúpení na Slovensku to najlepšie zo svojej tridsaťročnej tvorby v šou The Tiger Lillies: From the Circus to the Cemetery.
06.12.2023, St

The Tiger Lillies 

Sú považovaní za praotcov dark kabaretu. Prinášajú temné príbehy plné nečakaných zvratov s jedinečnou zmesou punkového šansónu, Jacquesa Brela, gypsy music, námorníckych piesní a kabaretu. Ďalšou neodmysliteľnou zložkou neobyčajného a nenapodobiteľného sveta The Tiger Lillies je zmysel pre čierny humor.

The Tiger Lillies putujú po svete, aby rozprávali príbeh, ktorý pozná každé mesto, v ktorom sú tmavé uličky nemým svedkom hrozných činov a vyskakujú z nich legendy o vrahoch, podvodníkoch, gangstroch a skutočný život sa odohráva v zasmradených pajzloch a ópiových brlohoch.

Zakladajúcim principálom tohto temného kabaretu je Martyn Jacques (klavír, ukulele, akordeón), ktorého falzeto je poznávacím znamením TL. Sprevádza ho kontrabasista, hráč na theremin a hudobnú pílu Adrian Stout, ktorý je súčasťou kapely od roku 1995. Novou posilou je bubeník Budi Butenop nadväzujúci na svojich predchodcov v predvádzaní klaunských fórov počas hry na bicie.

Skupina nahrala takmer štyridsať albumov. Okrem nich realizovala aj niekoľko divadelno-kabaretných predstavení (The Tiger Lillies Christmas Carol, Ancient Mariner a West End hit Shockheaded Peter) a získala viacero ocenení - napríklad prestížnu Olivier Award 2002.

Trio pokračuje v nových projektoch. Len počas posledných troch rokov nahrali desať nahrávok: štúdiové albumy, reedícia a živé záznamy. Globálne problémy im nie sú cudzie, spracovali tému globálnej pandémie (Requiem for a Virus) a dôrazne sa postavili proti ruskej agresii na Ukrajine. Trpiacemu ukrajinskému ľudu vyjadrili podporu v podobe albumu Ukraine. V lete sa stali prvou zahraničnou kapelou, ktorá zahrala na území Ukrajiny – v Kyjeve a Ľvove – počas ruskej agresie.

Táto show vzbudila veľký ohlas, rešpekt vyjadrili renomované médiá. London Evening Standard ju charakterizoval ako melodrámu o bizarnej kráse. The Times tvrdí, že v ideálnom svete by The Tiger Lillies reprezentovali Veľkú Britániu na Eurovízii. Najslávnejší divadelný festival na svete Edinburgh Festival o tomto predstavení napísal: „Je ťažké dostatočne oceniť temnú brilantnú poetiku The Tiger Lillies, takže najlepšie urobíte, keď si na ich slávnu show obstaráte vstupenku.”

Táto neobyčajná udalosť sa uskutoční v rámci koncertnej série Danube Music Day.

Vstupné: predpredaj 23€

Odporúčame

Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa)

Ut 12.12.2023 / GUnaGU

TIP

BA 60 – 69. Šesťdesiate v Bratislave

13.12.2023 - 19.5.2024 / Apponyiho palác MMB

TIP

Pohľad na vianočnú Bratislavu z historickej veže Starej radnice

24.11.2023 - 30.12.2023 / Stará radnica MMB

TIP

Z depozitára: Busta Franza Liszta

6.11.2023 - 31.12.2023 / Stará radnica MMB

TIP